Clubhouse Nasıl Giriş Yapılır?

Davetli üyelik sistemi ile kullanıma sunulan, yeni sosyal ağlardan olan Clubhouse nasıl giriş yapılır yazımızdan okuyabilirsiniz.

Clubhouse nasıl giriş yapılır sorusu son zamanlarda sıkça sorulan sorular arasında. Davetli üyelik sistemi ile kullanıma sunulan, yeni sosyal ağlardan olan Clubhouse nasıl giriş yapılır yazımızdan okuyabilirsiniz.

Kendisini ses temelli yeni nesil bir ağ olarak tanımlayan Clubhouse, kullanıcılarına özel sohbet odaları üzerinden sadece sesleriyle iletişim kurma imkanı sunuyor. Bu sohbet odaları, genelde bir konu başlığı üzerine kuruluyor ve diğer platformların aksine bu odalar, oldukça aklıselim tartışmalar ev sahipliği yapıyor.

Clubhouse hakkında daha fazla bilgiyi buradaki yazımızdan okuyabilirsiniz.

Clubhouse nasıl giriş yapılır?

Android sürümü olmayan uygulama sadece iPhone telefonlarda kullanılabiliyor. (Google Playstore’da aynı isimli farklı bir uygulama daha var proje yönetimi uygulaması olan bu Clubhouse farklı dikkat edin.)

‎Clubhouse
‎Clubhouse
Price: Free

Clubhouse’a uygulama ile ücretsiz üye olabilirsiniz. Ancak sadece davetiye yoluyla üye olanların üyelikleri onaylanıyor.

Davetiyesiz ve telefon numarasıyla kayıt olmak isteyenler, bekleme listesine alınıyor. Eğer sıra gelirse üye olarak Clubhouse’a giriş yapabiliyor.

Bunun için eğer siz bu uygulamayı kullanmak istiyorsanız daha öncesinde üye olan bir kullanıcının size davetiye göndermesi gerekiyor.

Clubhouse Nasıl Giriş Yapılır?

Her şeyiniz tamam davetiye ile de içeri girdiniz diyelim. Peki içeride ne yapacaksınız?

Clubhouse sohbet odaların 3 bölüm var;

  1. Yönetici: Odayı açan yetkili kullanıcılar. Konuşma kararını onlar veriyor.
  2. Konuşmacı: Konuşma yetkisi olan kullanıcılar.
  3. Dinleyici: Sadece gelip dönen sohbeti dinleyenler.

Kullanıcılar, bir sesli sohbet odasındayken, bir konuşmayı dinleyebiliyor veya “el kaldırma” özelliği ile konuşmaya katılabiliyorlar. Sohbet odasını oluşturan yönetici izin verdiği takdirde, konuşmacı sesli olarak tartışmaya katılabiliyor.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu