Bu Siteye Ulaşılamıyor Hatası Nasıl Çözülür?

Herhangi bir tarayıcı yada Chrome'da bu siteye ulaşılamıyor hatası alıyorsanız yapabileceklerinizi yazımızda sizlere sunuyoruz.

Chrome tarayıcıda karşılaşılan bu siteye ulaşılamıyor hatası genel olarak DNS kaynaklı bir hatadır.  Bu hata DNS adresinin yanı sıra sitenin bağlı olduğu sunucu yada sizin internet bağlantınızdan kaynaklıda olabiliyor.

Bu hata, girilmek istenen web sitenin sunucularında sorun olduğunu yada sizin bağlantınızda sorun olduğunu gösteren bir hatadır.

Herhangi bir tarayıcı yada Chrome’da bu siteye ulaşılamıyor hatası alıyorsanız yapabileceklerinizi aşağıda sizlere sunuyoruz.

Bu siteye ulaşılamıyor sorunu çözümü

Sorunu DNS adresinizi değiştirerek çözebilirsiniz. Windows bilgisayar, Android yada IOS cihazlarda DNS değiştirme işlemlerini aşağıda bulabilirsiniz.

Windows DNS değiştirmek için;

  • Denetim Masası > Ağ ve Paylaşım Merkezi bölümünden Wi-Fi bağlantınızı seçin.
  • Özellikler’e tıklayarak İnternet Protokolü Sürüm 4 (TCP/IPv4) butonuna basın.
  • Ardından Aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullan bölümüne yazımızın sonunda verdiğimiz DNS adreslerinden birini yazabilirsiniz..

Bu Siteye Ulaşılamıyor Hatası Nasıl Çözülür?

Android DNS değiştirmek için;

  • Ayarlar bölümünü açarak Wi-Fi bağlantınıza dokunun.
  • Ağ Ayarlarını Yönet seçeneğine ve ardından Gelişmiş seçenekleri göster bölümüne dokunun.
  • Burada bulunan IP Ayarları seçeneğini Statik olarak değiştirin ve yazımızın sonunda verdiğimiz DNS adreslerinden birini yazın.

iPhone DNS değiştirmek için;

iPhone DNS değiştirme işlemi sadece Wi-Fi ağına bağlıyken yapılabiliyor. Hücresel veri üzerinden iPhone’un DNS adreslerini değiştirmek mümkün değil. Ayrıca bağlı olduğunuz Wi-Fi ağından çıkıp başka bir ağa bağlandığınızda yaptığınız DNS değişiklikleri geçerli olmuyor.

3 basit adımda iPhone DNS ayarlarını burada bulunan yazımızdaki adımları uygulayarak yapabilirsiniz.

Güncel çalışan DNS numaraları:

  • Google DNS= 8.8.8.8 , 8.8.4.4
  • OpenDNS: 208.67.222.222 , 208.67.220.220

DNS değiştirmek sorununuzu çözemediyse modeminizi, bilgisayar, akıllı telefon yada tabletinizi bir defa kapatıp açarak tekrar ulaşım sağlamaya çalışın.

Sorun halen devam ediyorsa o zaman ulaşmak istediğiniz sitenin sunucularından bir problem var demektir. https://downdetector.web.tr/ sitesinden sorunun sunucu kaynaklı olup olmadığını sorgulatabilirsiniz.

Örneğin Whatapp sunucularını sorguladığımızda yakın zamanda Whatapp ile ilgili bir çok sıkıntının rapor edildiğini görebiliriz.

Bu Siteye Ulaşılamıyor Hatası Nasıl Çözülür?

Bu siteye ulaşılamıyor hatası hakkında sık sorulan sorular

Bu siteye ulaşılamıyor hatası nedir?

Bu siteye ulaşılamıyor hatası, girilmek istenen web sitenin sunucularında sorun olduğunu yada sizin bağlantınızda sorun olduğunu gösteren bir hatadır.

Bu siteye ulaşılamıyor hatası neden olur?

Tarayıcıda karşılaşılan bu siteye ulaşılamıyor hatası genel olarak DNS kaynaklı bir hatadır. 

Bu siteye ulaşılamıyor çözümü nedir?

Bu siteye ulaşılamıyor sorununu DNS adresinizi değiştirerek çözebilirsiniz. Windows bilgisayar, Android yada IOS cihazlarda DNS değiştirme işlemlerini yazımızda bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu