Windows

Windows 10 Arama Çubuğu Çalışmıyor Sorunu Nasıl Çözülür?

Windows 10 arama çubuğuna tıklanmıyor, Windows 10 arama özelliği çalışmıyor, Windows 10 arama çubuğuna yazı yazamıyorum?

Windows 10 arama çubuğuna tıklanmıyor, Windows 10 arama özelliği çalışmıyor, Windows 10 arama çubuğuna yazı yazamıyorum gibi Windows 10 arama çubuğu çalışmıyor sorununun nasıl çözüleceğini yazımızda anlatıyoruz.

Windows 10 arama çubuğu, bilgisayarınızda yüklü uygulamaların yanı sıra dosyaları aramayı kolaylaştırır. Windows tuşuna basarak arama çubuğuna erişebilirsiniz. Windows 10 arama çubuğuna yazı yazamama sorunu yaşanmasının bir çok nedeni ve çözümü bulunmaktadır.

Başlat simgesine tıkladığınızda klavyeden herhangi bir tuşa bastığınızda arama yapmıyor veya arama simgesine tıkladığınızda klavyeden hiçbir işlem yapamıyorsanız sorununuzun çözümü tam olarak burada.

Windows 10 arama çubuğu çalışmıyorsa yapılacaklar

Windows + R tuşuna basarak Çalıştır penceresini açın. Kutucuğa services.msc yazın Tamam’a tıklayarak  Hizmetler kısmına ulaşın.

Windows 10 Arama Çubuğu Çalışmıyor Sorunu Nasıl Çözülür?

Hizmetler bölümünde hali hazırda bilgisayarınızda çalışan bir çok servisi göreceksiniz. Burada Windows Search servisini bulup sağ tıklayarak Yeniden Başlat komutunu verin.

Windows 10 Arama Çubuğu Çalışmıyor Sorunu Nasıl Çözülür?

Bu işlemden sonra Windows search servisi yeniden başlamış olacak ve arama butonu açılmama sorunu çözülecektir.

Windows 10 arama butonun çalışmaması yüklediğiniz bir uygulamadan kaynaklanıyor olabilir. Yukarıdaki adımlardan hiçbirinde başarılı olamadıysanız son seçenek olarak sistemi geri yükleyin. Böylece arama hizmeti tekrar çalışacaktır.

Windows 10 arkaplanda çalışan bir çok gereksiz hizmet bulunmaktadır. Bu gereksiz hizmetleri kapatmak bilgisayar performansını olumlu yönde etkileyecektir.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu