WhatsApp LLC Nedir?

WhatsApp LLC hakkında merak ettiğiniz tüm bilgiler bu yazımızda.

Whatsapp’ın sahipleri kim konusunda karşımıza iki farklı temsilci çıkıyor. WhatsApp LLC ve WhatsApp Ireland Limited. Peki neden Whatsapp iki değişik isimler temsil ediliyor merak ettiniz mi?

WhatsApp’ın adı, What’s Up ifadesine gönderme yapan bir kelime oyunudur. What’s Up ifadesi Türkçe’mizde Ne haber, Ne var, Ne var ne yok anlamlarına karşılık geliyor.

WhatsApp LLC nedir?

WhatsApp LLC, Avrupa bölgeleri dışlında kalan bölgelerdeki Whatsapp hizmetlerinin yürütüldüğü şirkettir.

Şöyle açıklayalım:

Avrupa Bölgesi diye anılan ve aşağıdaki Avrupa Birliği’ndeki ülkeleri kapsayan ülkelerin birinde yaşıyorsanız WhatsApp hizmetleriniz ve WhatsApp hizmetlerini kullandığınızda bilgilerinizin veri sorumlusu WhatsApp Ireland Limited’dir.

WhatsApp Ireland Limited sorumluluğunda olan ülkeler:

Almanya, Andorra, Avusturya, Azorlar, Belçika, Birleşik Krallık, Bulgaristan, Cebelitarık, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Fransız Guyanası, Guadeloupe, Hırvatistan, Hollanda, İrlanda, İspanya, İsveç, İsviçre, İtalya, İzlanda, Kanarya Adaları, Kıbrıs Cumhuriyeti, Kıbrıs’taki Birleşik Krallık egemenlik bölgeleri (Ağrotur ve Dikelya), Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Madeira, Malta, Man Adası, Manş Adaları, Martinique, Mayotte, Monako, Norveç, Polonya, Portekiz, Réunion, Romanya, Saint-Martin, San Marino, Slovakya, Slovenya, Vatikan ve Yunanistan’dır.

Avrupa Bölgesi diye anılan ülkelerden birinde değilseniz WhatsApp hizmetleriniz WhatsApp LLC tarafından sunulur.

WhatsApp LLC nedir?

LLC (Limited Liability Company)’nin Türkçe karşılığı Limited Şirket veya Sınırlı Sorumlu Şirket’dir.

Whatsapp Limited Liability Company (LLC) adresi:

WhatsApp LLC
1601 Willow Road
Menlo Park, California 94025
United States of America

Telefon Whatsapp’a bağlanmıyor yazımızda önereceğimiz yöntemleri deneyerek Whatsapp bağlantı sorunlarını çözebilirsiniz.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu