Instagram Hikaye Ters Dönüyor Sorunu Nasıl Çözülür?

Instagram hikayeye müzik ekleyince ters dönme sorununu nasıl çözeceğinizi yazımızda anlatıyoruz.

Instagram hikaye ters dönüyor sorunu genellikle bir hikayeye müzik eklendiğinde oluşuyor. Müziksiz bir hikaye eklendiğinde bu tarz bir sorun ortaya çıkmamaktadır.

İster galeriden eklenen isterseniz Instagram uygulaması içerisinde çekerek paylaşmak istediğiniz fotoğraf yada videolara müzik eklediğinizde eğer Instagram hikayesi ters olarak dönüyorsa bunu nasıl çözeceğini yazımızda anlatıyoruz.

Her şeyden önce kesinlikle cihazınıza format atmayın. Format ile bu sorun çözülmüyor maalesef. Format atarak birde verilerinizden olmayın.

Instagram hikaye ters dönüyor sorunu nasıl çözülür?

Instagram Hikaye Ters Dönüyor Sorunu Nasıl Çözülür?

Instagram hikaye ters dönüyor sorununun çözümü için öncelikle Instagram uygulamasının son sürüm olup olmadığına bakmalısınız. Bunun için IOS cihazlarda AppStore, Android cihazlarda ise PlayStore’a girerek Instagram uygulamasını güncelleyin.

Dilerseniz Instagram IOS uygulamasının son sürümünü buraya, Instagram Android uygulamasının son sürümünü de buraya tıklayarak cihazınıza indirebilirsiniz.

Instagram güncelledikten sonra hikayenin ters dönme sorunu ortadan kalkacaktır.

Eğer uygulamanız güncel görünüyorsa Instagram uygulamasını kaldırıp tekrar cihazınıza yükleyin.

Bu yöntemler bir işe yaramadıysa telefonunuza son yüklediğiniz uygulamaları kontrol edin. 3.cü parti olarak yüklenen video ve fotoğraf programları bazen Instagram hikayelerinin ters dönmesine yol açabiliyor.

Artık sizde Instagram hikayesinde link paylaşabilirsiniz. Instagram Story link paylaşma özelliği artık herkese açık. Takipçi sayısına bakmadan herkes Instagram Storysine bağlantı ekleyebilir.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu