Nasıl Yapılır

.TS Dosyası Açmak için Neler Gerekli? TS Dosyası Nasıl Açılır?

.ts dosyası nedir, .ts dosyası nasıl açılır, .ts uzantılı video nasıl izlenir, .ts dosyası nasıl başka bir formata çevrilir?

0
(0)

.ts dosyası açmak için VLC Player ve bunun gibi uygulamaları kullanabilirsiniz. Bu yazımızda .ts dosyası nedir, .ts dosyası nasıl açılır, .ts uzantılı video nasıl izlenir, .ts dosyası nasıl başka bir formata çevrilir detaylı olarak anlatıyoruzç

.ts uzantısı nedir?

.TS dosya uzantısına sahip bir dosya, MPEG-2 sıkıştırılmış video verilerini depolamak için kullanılan bir Video Aktarım Akışı dosyasıdır. TS uzantılı dosya genelde iki veya üç parça şeklinde oluşabilmektedir. DVD içine baktığınızda movie1.ts , movie2.ts , movie3.ts tarzından görebilirsiniz.

.ts dosyası açmak için neler gerekli?

DVD’de depolanan Video Transport Stream dosyaları, herhangi bir ek yazılıma gerek kalmadan DVD oynatıcıda oynatılır.

.ts uzantılı video dosyalarını standart Windows uygulamaları ile açmanız mümkün değildir.  Bilgisayarınızda bir TS dosyanız varsa, birkaç medya oynatıcı ile açabilirsiniz.

 .ts uzantılı dosyaları açmak için ücretli yada ücretsiz bir çok yazılım mevcuttur.

Bu yazımızda .ts uzantılı dosyaları açmak için size VLC Player’ı önereceğiz. Tamamen ücretsiz olduğundan ve TS dosyalarını Mac, Windows ve Linux’ta açabildiğinden, VLC ilk tercihiniz olmalıdır.

ts dosyasi acma 1
.TS Dosyası Nasıl Açılır ?

Programı buraya tıklayarak indirebilirsiniz. VLC Player ücretsizdir MAC ve Windows sürümleri mevcuttur. Çoğu video, medya formatını destekler. Ts uzantıları açmak için VLC player en ideal programlardan biridir.

Bunun dışında .ts uzantılı dosya açma için GOMPLAYER yazılımını’da ayrıca deneyerek izleme şansınız vardır.

Windows üzerinde gelen standart Media Player tarzı programlar .ts dosyasını açamazlar bu tür dosyaları codec yüklemek sureti ile açmayı deneyebilirsiniz.

.ts uzantılı video dosyası nasıl çevrilir?

TS dosyasını açmak için bir başka seçenek de, mevcut medya oynatıcınızın destekleyeceği bir formata dönüştürmektir.

.ts dosyasını MP4 , MKV ve hatta MP3 gibi ses formatlarını dönüştürebilen birkaç ücretsiz video dosya dönüştürücüsü mevcuttur. Freemake Video Converter ve EncodeHD , bu formatları destekleyen birçok listeden favorilerimizden sadece birkaçıdır .

.ts uzantılı video dosyasını çevirmek için Free TS Converter isimli ücretsiz program sayesinde TS uzantılı dosyaları MP4 formatına çevirebilirsiniz.

Video boyutu küçültme işlemini ister program kullanarak isterseniz programsız online video boyutu küçültme siteleri yardımıyla kolaylıkla yapabilirsiniz.

Son güncelleme: 14 Mayıs 2021

Bu yazıya kaç yıldız verirsin?

Lütfen değerlendir!

Yazının puanı: 0 / 5. Toplam oylayan: 0

Bu yazıya şimdiye kadar puan veren olmamış. İlk sen puanlamak ister misin?

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

ZoomTekno'dan ayrılıyorsunuz!

Bekleyin...
adresine 10 saniye içinde yönlendirileceksiniz...

Devam etmek için yukarıdaki linke tıklayın yadabağlantıyı iptal edin.