Sosyal Medya

5 Adımda TikTok Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Son zamanların en popüler sosyal medya platformlarından olan TikTok hesabı nasıl silinir, TikTok hesabı dondurulur mu gibi soruların cevabı yazımızda.

TikTok hesap silmek yada Tiktok hesap dondurma işlemleri aynı şekilde yapılmaktadır. TikTok hesabını kalıcı olarak kapatmak için yazımızdaki adımları uygulamanız yeterli.

Son zamanların en popüler sosyal medya platformlarından olan TikTok hesabı nasıl silinir, TikTok hesabı dondurulur mu gibi soruların cevabı yazımızda.

TikTok hesap silme nasıl yapılır?

TikTok hesap silme işlemi ile dondurma işlemleri aynı şekilde yapılmaktadır.

Adım 1# TikTok uygulamasını açarak ekranınızın sağ kısmında bulunan TikTok profil simgesine tıklayın.

Adım 2# Açılan profil sayfasında ekranın sağ alt kısmında bulunan 3 nokta işaretini tıklayın.

Adım 3# Açılan sayfada “Hesabımı Yönet” seçeneğine tıklayarak “Hesabımı Sil”e basın.

Adım 4# Hesabınızı silmek istediğinizi onaylamak için profilinizin şifresini girmeniz istenecek. Şifreyi girdikten sonra “Devam” butonuna basın.

Adım 5# Son adımda ise karşınıza çıkan sayfanın en altından hesabımı silin butonuna basarak TikTok hesabınızı silmiş oluyorsunuz.

tiktok hesap silme 1

Bu işlemleri tamamladıktan sonra, 30 gün boyunca hesabınıza giriş yapmazsanız tüm sunuculardan kalıcı olarak hesabınız silinecek.

Böylece 30 gün sonunda hesabınız devre dışı olacak ve bir daha kullandığınız hesap ile bir profil açamayacaksınız. Eğer hesabınızı kapatmaktan vazgeçerseniz, 30 gün içerisinde hesabınıza giriş yaparak hesabınızı kurtarabilirsiniz.

TikTok Hesabınızı sildikten sonra;

  1. Artık bu hesaptan TikTok’a giriş yapamazsınız.
  2. Gönderdiğiniz tüm videolara erişiminizi kaybedersiniz.
  3. Satın aldığınız ürünlere para iadesi yapamazsınız.
  4. Hesabınızda saklanmayan bilgiler ( sohbet mesajları gibi ) yine de başkaları tarafından görülebilir.

TikTok silinen hesap tekrar açılabilir mi?

Silinen TikTok hesabı bir daha geri alınamaz.Tiktok silinen hesabı geri alma için tek yapılabilecek yardım seçeneklerine göz atma ve Tiktok iletişim e-posta hesabına sorunu anlatmanız.

TikTok yüklenen videoları silme

Tiktok’a yüklediğiniz videoları 30 gün beklemeden silmek için Profil sekmesine tıklayın. Silmek istediğiniz videoya tıklayın. Yan yana bulunan 3 noktaya tıklayın. Açılan sekmeyi sola doğru kaydırın ve videoyu silin.

Sosyal medya beğenileriniz anlamsız bir şekilde birdenbire düştüyse Shadow Ban yemiş olabilirsiniz. Peki sosyal medyada Shadow Ban nedir, neden yenir, nasıl anlaşılır, Shadow Ban nasıl kaldırılır?

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu