Nasıl Yapılır

Telefoto Lensler Ne İşe Yarar?

Bir Fotoğrafın kalitesini kullanılan Lenslerin kalitesi direk olarak etkilemektedir. 

0
(0)

Çekilen bir fotoğrafın kalitesinden direk etkili olan Telefoto Lens nedir, Telefoto Lensler ne işe yarar yazımızda cevaplıyoruz.

Lens diğer adıyla Objektif , fotoğraflanacak konuda oluşan görüntünün dijital makinemizin sensörüne yansımasını sağlayan mercekler topluluğudur. Lenseler fotoğraf makinasında bulunan en önemli aparatlardan birisidir.

Bir Fotoğrafın kalitesini kullanılan Lenslerin kalitesi direk olarak etkilemektedir.

Telefoto Lens nedir?

Telefoto lens, uzaktaki nesneleri büyüten bir lenstir. Telefoto Lensler, bir dürbün gibi çalışarak nesneleri uzak olduklarında bile yakından görüntü alınmasını sağlar.

Telefoto Lensler ne işe yarar?

Telefoto Lensler, daha yüksek odak uzunlukları ile görüntü kalitesinden ödün vermeden yakınlaştırma yapmanıza olanak tanır.

Odak uzaklığı, objektife dışarıdan gelip belirli bir merkezde toplanan ışığın, bu toplanma noktasıyla algılayıcı düzlem yani sensör arasındaki mesafeye denir.

Telefoto lens temelde, yakınlaştırma yapmak için dijital dokunuşlara gerek duymadan uzaktaki nesnelerin detaylarını daha net olarak göstermeye yarar.

Telefoto Lensler Ne İşe Yarar?

Telefoto lenslerin ana etkisi, teleskop gibi uzaktaki nesneleri büyütmeleridir.

Telefoto Lensleri hep son derece uzun olarak düşünürüz. Bu doğru bazı Telefoto Lensler oldukça uzundur uzun olmayan özel bir yapıdaki Telefoto Lenslerde mevcuttur.

Telefoto Lensler neden kullanılır?

Telefoto Lenslerin kullanım amacının uzaktaki nesnelerin daha detaylı fotoğraflarını çekmek olduğunu yazımız içeriğinde açıklamıştık. Odak uzaklığı kısa olan bir Lens uzaktaki nesnelerin görüntüsünü iyi alamaz.

Telefoto Lens nedir, Telefoto Lensler ne işe yarar yazımız sona erdi.

En iyi mobil fotoğraf düzenleme uygulamaları ile telefonla çektiğiniz fotoğraflarınıza filtreler ve çeşitli efektler ekleyebilir, rötuş yapabilirsiniz.

Son güncelleme: 21 Nisan 2021

Bu yazıya kaç yıldız verirsin?

Lütfen değerlendir!

Yazının puanı: 0 / 5. Toplam oylayan: 0

Bu yazıya şimdiye kadar puan veren olmamış. İlk sen puanlamak ister misin?

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

ZoomTekno'dan ayrılıyorsunuz!

Bekleyin...
adresine 10 saniye içinde yönlendirileceksiniz...

Devam etmek için yukarıdaki linke tıklayın yadabağlantıyı iptal edin.