Akıllı Telefon

Telefonu Webcam Olarak Kullanma Nasıl Yapılır?

Telefonu Webcam olarak kullanmak için Droidcam isimli uygulamayı kullanabilirsiniz.

Telefonu Webcam olarak kullanmak için Droidcam isimli uygulamayı kullanabilirsiniz. Droidcam’ı hem telefonunuza hem de takibini yapacağınız, izleme yapacağınız ekrana kurmanız (bilgisayar, tablet) gerekmekte.

Droidcam Android ve Droidcam IOS uygulaması ile Droidcam Windows uygulamasını aşağıdaki linklerden telefon ve bilgisayarınız indirin.

Droidcam indir!

Droidcam Android

DroidCam Webcam
DroidCam Webcam
Developer: Dev47Apps
Price: Free

Droidcam IOS

‎DroidCam: Webcam & OBS Camera
‎DroidCam: Webcam & OBS Camera

Droidcam Windows

Droidcam Windows İndir!

Droidcam ile telefonu Webcam olarak kullanma

DroidCam’ın,  PC’nizi ve Android telefonunuzu birbirine bağlayabileceğiniz iki farklı metodu bulunuyor. İsterseniz telefonunuzu kablo ile bağlayabilirsiniz ya da kablosuz ağ üzerinden yapabilirsiniz.

Droidcam’ı hem akıllı telefonunuz ve hem de bilgisayarınıza indirip kurduysanız telefonu Webcam olarak kullanma işlemine başlayabiliriz.

Telefonunuzu açın ve DroidCam Webcam uygulamasına girin. Uygulamayı ilk açtığınızda karşınıza uygulamayı nasıl kullanabileceğinize dair kısa bir rehber çıkacak burayı geçip Next’e dokunduğunuzda bir sonraki ekranda yer alan bilgileri bir kenara kaydedin.

telefonu webcam olarak kullanma nasil yapilir 1

Şimdi Windows bilgisayarınızda DroidCam programını çalıştırın. Programda Connect over WiFi (LAN) kısımına gidin ve Device IP bölümüne Android cihazınızdaki IP’yi girin. Aynı şekilde DroidCam Port kısmına da cihazınızda beliren portu girin. Video ve Audio kutularını işaretleyin.

telefonu webcam olarak kullanma nasil yapilir 2

Bu adımdan sonra video kalitesi gibi çeşitli ayarları kontrol edin ve ayarlayın.

Son olarak programdan Start tuşuna basın. Her iki cihaz arasındaki senkronizasyonu tamamladıktan sonra akıllı telefonunuzu ya da tabletinizi tıpkı dahili kamera gibi kullanabilirsiniz.

Telefonu Webcam olarak kullanmak için alternatif olarak EpocCam uygulamasını da kullanabilirsiniz.

Hem Windows hem de MacOS işletim sistemleri altında sorunsuz çalışan uygulamada, telefonu USB veya WiFi üzerinden cihazınıza bağlamanız yeterli. Telefonun mikrofon ve kamerasını birlikte kullanan uygulama, webcam’e ihtiyaç bırakmıyor. Uygulamanın ücretsiz sürümü de bulunuyor; ancak bu sürüm 640 x 480 çözünürlükte görüntü alma imkanı verirken ücretli versiyonunda 1080p çözünürlüğe kadar yükseltebiliyorsunuz.

Telefonu Webcam olarak kullanma yazımız sona erdi.

Web kamerası kapatmak için üzerine bant yapıştırmanıza gerek yok Aygıt Yöneticisini kullanarak Webcam’i devredışı bırakabilirsiniz.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu