Sosyal Medya

Skype Hesabı Silme Nasıl Yapılır?

0
(0)

Skype hesabı silme işlemini kalıcı olarak yapabilirsiniz. Ancak Skype hesap silme işlemini hiçbir şekilde geri alamazsınız. Bu sebeple Skype hesabını silme işlemi yapmadan önce iyi düşünmelisiniz.

Sadece bir kaç tıklama ile bir daha kullanmak istemediğiniz Skype hesabınızı silebilirsiniz. 

Skype hesabı silme işlemi yapmadan önce dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunmaktadır.

 • Skype hesabınızın eğer Microsoft hesabınızla ilgili bir bağlantısı yoksa kolaylık silebilirsiniz. Ancak bu iki uygulama birbirine bağlı ise, silme konusunda biraz daha dikkatli olmanız gerekmektedir. Bu durumda müşteri hizmetlerine başvurmanız gerekmektedir.
 • Skype kapatma işlemini yaptığınız zaman, eğer bir film, müzik ya da oyun satın aldıysanız, hesabınızı sildiyseniz, bu ürünler de beraberin silinecektir.
 • Bu hesabınızı sildiğinizde anda Outlook, Hotmail ve OneDrive gibi platformlara da erişiminizi kaybedeceksiniz. Sakladığınız bütün e-postaların gideceğini de hatırlatmak isteriz.
 • Tanımlı olan bilgiler, telefon numaraları ve mail adreslerine de uygulamayı sildikten sonra ulaşamayacaksınız.

Skype hesabı silme nasıl yapılır?

skype hesabi silme1

 • Buradan Skype hesap silme sayfasına gidin ve Microsoft hesabınızla oturum açın.
 • Girdiğiniz bilgileri onaylamak için onay ekranına geçeceksiniz. Size ait olan telefon numaranızı ve mail adresinizi de seçeceğiniz ekran bu ekran olacak.
 • Şimdi doğrulama için adresinizi seçeceksiniz ve sizin seçeceğiniz adrese doğrulama kodu gönderilecek. Kodu girin ve devam edin.
 • Yeni bir ekran karşınıza gelecek ve Skype hesap kapatma konusunda kararlı olup olmadığınız sorulacak. Bu son bir uyarı olarak gözükebilir. Size uyarılarla dolu ekranda bilgilendirmeler sunulacak.
 • Hesabınızı kapatmakta kararlıysanız “İleri” deyip devam edin. Onay sayfasına geçeceksiniz. Skype Hesap kapatma onay sayfasında önce hizmet şartlarını kabul etmeniz gerekiyor. Hizmet şartlarını da kabul etmenizin ardından bir neden seçiyorsunuz.
 • Hesabı neden kapattığınızı konusunda nedeni de seçip ardından Hesabı Kapat diyoruz.
 • Hesap kapatma işleme alınmış oldu.
 • Son adımda karşınıza bir tarih çıkacak. İşte bu Skype hesap dondurma kısmında söz ettiğimiz 60 günlük dondurma süresi tarihi. Bu tarihi not edin ve “bitti” deyin.

Bu tarihe kadar hesabınıza geri girerek aktifleştirme yapabilirsiniz. O zaman kullanıma devam edersiniz.

Bu tarihin hemen sonrasında Skype kalıcı olarak silinmiş olacak.

Skype hesap dondurma var mı?

Skype hesabını geçici olarak dondurma gibi bir seçenek bulunmamaktadır. Skype hesap silme işlemini gerçekleştirdikten sonra size 60 günlük bir süre verir. Bu tarihe kadar hesabınıza geri girerek aktifleştirme yapabilirsiniz. O zaman kullanıma devam edersiniz.

Skype hesabı silme yazımız burada sona erdi.

Signal hesap silme nasıl yapılır? Whatsapp alternatifiuçtan uca şifreleme sağlayan Signal hesap silme işlemi sadece bir kaç tıkla yapılabilmektedir.

Son güncelleme: 13 Mayıs 2021

Bu yazıya kaç yıldız verirsin?

Lütfen değerlendir!

Yazının puanı: 0 / 5. Toplam oylayan: 0

Bu yazıya şimdiye kadar puan veren olmamış. İlk sen puanlamak ister misin?

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

ZoomTekno'dan ayrılıyorsunuz!

Bekleyin...
adresine 10 saniye içinde yönlendirileceksiniz...

Devam etmek için yukarıdaki linke tıklayın yadabağlantıyı iptal edin.