Laptop Klavye Işığı Açma Kısayolları!

Klavyenin ışığını açmak için yazımızda verdiğimiz kısayol tuşlarını kullanabilirsiniz.

Laptop’unuzda klavye arka aydınlatması bulunuyorsa Laptop klavye ışığı açmak için bazı tuş kombinasyonlarını kullanmanız gerekecektir.

Klavye arka aydınlatması yani klavye ışığı aydınlatma koşullarının uygun olmadığı yerlerde daha rahat klavye kullanımı için tasarlanmıştır. Klavyeniz alttan LED ışıkları ile aydınlatılır, böylece tuşları görmek için harici ışıklara gerek duymazsınız.

Her klavyede arka aydınlatma bulunmayabiliyor. Laptop klavyesinin arkadan ışıklandırmalı olup olmadığı Klavye üzerindeki tuşlardan anlaşılabilmektedir.

Klavye ışığı var mı yok mu, nasıl anlarım?

Klavye üzerindeki tuşlarda (F10, F6, OK, Boşluk gibi) aşağıdaki resimde de görüldüğü gibi bir ışık simgesi varsa klavyede arkadan ışıklandırma özelliği var demektir..

Laptop Klavye Arka Aydınlatması Nasıl Açılır? (Klavye Işığı Açma)

Eğer böyle bir simge görünmüyorsa klavyenizin arka aydınlatması yok demektir. Laptopunuzdaki klavyenin arka ışıklandırmasını kolaylıkla açıp kapayabilirsiniz.

Laptop klavye ışığını nasıl açarım?

Dizüstü bilgisayarınız arkadan aydınlatmalı bir klavyeye sahipse, klavye ışığı açmak veya klavye ışığı kapatmak için klavyede aşağıdaki tuş kombinasyonlarını kullanabilirsiniz.

  • FN + Boşluk
  • FN + F2
  • FN + F3
  • FN + F5
  • FN + F11
  • FN + F12

Klavye arka ışıklandırmalarında genelde üç mod bulunur.

  • Kapalı
  • Düşük (Loş ışık)
  • Yüksek (Parlak ışık).

Klavye arka ışık modunu değiştirmek için klavyede FN + Ara Çubuğu veya Esc tuşlarına basabilirsiniz. Yada arka ışık simgesine sahip bir tuş bulunuyorsa bu tuşa üst üste iki veya üç kere basın.

Klavyeyi bir süre boyunca kullanmazsanız klavye arka ışığı otomatik olarak kapanacaktır. Klavyeyi kullanmaya başladığınızda arka ışık önceki parlaklık seviyesine geri dönecektir.

Laptop bilgisayarlarda bulunan FN tuşu nedir, ne işe yarar, FN tuşu nasıl kullanılır, FN tuşu nasıl açılır, nasıl kapatılır gibi FN tuşu hakkında bir çok sorunun cevabını buradaki yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Klavye arka aydınlatması nedir?

Klavye arka aydınlatması, aydınlatma koşullarının uygun olmadığı yerlerde daha rahat klavye kullanımı için tasarlanmıştır.

Klavye ışığı ne işe yarar?

Klavye ışığı, aydınlatmanın yetersiz olduğu yerlerde bilgisayarınızı kullanmanızı sağlar. Klavyeniz alttan LED ışıkları ile aydınlatılır, böylece tuşları görmek için harici ışıklara gerek duymazsınız.

Klavyenin arkadan aydınlatması olduğunu nasıl anlarım?

Laptop klavyesinin arkadan ışıklandırmalı olup olmadığı Klavye üzerindeki tuşlardan anlaşılabilmektedir. Klavye üzerindeki tuşlarda (F10, F6, OK, Boşluk gibi) aşağıdaki resimde de görüldüğü gibi bir ışık simgesi varsa klavyede arkadan ışıklandırma özelliği var demektir..

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu