Onaylanmamış CRDownload Dosyası Ne Demek?

Chrome tarafından oluşturulan CRDownload dosyası hakkında tüm bilmek istedikleriniz yazımızda.

CRDownload dosyası bir virüs değil, Google Chrome tarayıcı üzerinden kısmı olarak indirilen dosyaların uzantısına verilen isimdir.

Chrome ile bir dosya indirdiğinizde .crdownload (Chrome Partially Downloaded File) uzantılı olarak indirmeye başlanır. Örneğin dosyaismi.crdownload gibi…

Onaylanmamış CRDownload Dosyası Ne Demek?

Google Chrome’a ait geçici dosya indirme uzantısı olan bu dosya Chrome tarafından geçici olarak oluşturulur. Aslında .crdownload dosya uzantısı bir dosyanın henüz indirmeyi tamamlamadığını gösterir.

Dosya indirme işlemi bittiğinde .crdowload uzantısı otomatik olarak kaybolur ve indirdiğiniz dosya uzantısı ne ise onun uzantısı (.rar, .pdf, .doc) belirir.

Eğer Chrome indirilenler klasöründe (boş bir Chrome sayfasına chrome://downloads kodunu yapıştırarak kolayca ulaşabilirsiniz.)  .crdownload uzantılı bir yada birkaç dosya görünüyorsa, bu dosya indirme işleminin yarıda kalıp tamamlanmamış olduğunu gösterir. Bu dosyayı indirmeye devam edebilmeniz mümkün.

Onaylanmamış CRDownload dosyası ne demek?

Chrome indirme işlemine başladığında bazı dosyaları onaylanmamış .crdownload olarak isimlendirebilmektedir.

Onaylanmamış CRDownload Dosyası Ne Demek?

Böyle bir sorunla karşılaştığınızda indirilen dosyayı yeniden adlandırmanız gerekiyor. Bu yeniden adlandırma işleminde dosya ismini istediğiniz şekilde verebilirsiniz ancak uzantısına mutlaka dikkat etmelisiniz.

Örneğin .exe dosyasını .exe uzantılı olarak kaydetmeniz gerekir. Bu dosyanın hangi uzantı olduğunu indirmek istediğiniz kaynağın dosya URL kısmından öğrenebilirsiniz.

CRdownload dosyasını açmak için Google Chrome tarayıcısını yada File Magic programını kullanabilirsiniz.

Chrome kayıtlı şifreleri, Chrome Ayarlar bölümünden yada Profil resminiz üzerinden girebileceğiniz şifreler bölümünden kolaylıkla silebilirsiniz.

 

CR download ne demek?

CR download, Google Chrome’a ait geçici dosya indirme uzantısıdır.

Google Chrome indirilenler nerede bulunur?

Chrome indirilenler klasörüne boş bir Chrome sayfasına chrome://downloads kodunu yapıştırarak kolayca ulaşabilirsiniz.

Crdownload nasıl silinir?

Chrome indiirlenler klasöründen Crdownload dosyasını silebilirsiniz.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu