Netflix Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Netflix parolasını unutanlar için Netflix şifre değiştirme ve şifre sıfırlama adımlarını anlatıyoruz.

Netflix şifresi nasıl değiştirilir yazımızda sadece bir kaç adımda Netflix şifre değiştirme, Netflix parola sıfırlama işlemlerini anlatacağız.

Netflix şifre değiştirme adımlarını uygulayarak Netflix parolasını değiştirebilir ve unutulan Netflix şifresini sıfırlayarak yeni şifre alabilirsiniz. Bu yazımızda Netflix parolasını unutanlar için Netflix şifre değiştirme ve şifre sıfırlama adımlarını anlatıyoruz.

Netflix şifresi nasıl değiştirilir?

Netflix şifresini değiştirmek için;

  • Buraya tıklayarak Netflix Hesap sayfasına giriş yapın.
  • Üyelik ve Ödemeler kısmında Parolayı Değiştir butonuna tıklayın.

netflix sifresi nasil degistirilir 1

Eğer Netflix şifrenizi biliyorsanız direk buradan Netflix şifre değiştirme işlemini değiştirebilirsiniz.

Netflix şifresini unuttuysanız ve hatırlamıyorsanız Unutulan Netflix şifresini sıfırlamak için diğer adıma geçebilirsiniz.

Netflix şifremi unuttum, nasıl alabilirim?

Netflix’te oturum açamıyorsanız parolanızı, e-posta ile veya hesabınıza telefon numaranızı eklediyseniz kısa mesaj ile sıfırlayabilirsiniz.

  • Parolayı Değiştir sayfasının sağ üstünde bulunan Parolamı Unuttum butonuna tıklayın.

netflix sifresi nasil degistirilir 2

  • Açılan sayfada size parolanızı E-posta, SMS veya Sesli Arama yöntemlerinden birisiyle sıfırlayabileceğiniz gösteriliyor. İstediğiniz yöntemi seçerek işleme devam edin.  

netflix sifresi nasil degistirilir 3

  • E-posta Gönderin butonuna tıkladığınızda e-postanın gönderildiğini ifade eden yukarıdaki mesajla karşılaşacaksınız. Şimdi e-posta gelen kutunuzu kontrol edin.

Mesajın e-posta gelen kutunuzdan başka bir yere yönlendirilmediğinden emin olmak için diğer klasörlerinizi (yani istenmeyen postalar, gereksiz e-postalar veya promosyonlar) ve oluşturmuş olduğunuz tüm e-posta filtrelerini kontrol edin.

netflix sifresi nasil degistirilir 4

  • Netflix tarafından gönderilen ve yukarıdaki e-postada bulunan kırmızı renkli Parolayı Sıfırla butonuna tıklayın.

netflix sifresi nasil degistirilir 5

  • Açılan bağlantıda belirleyeceğiniz yeni şifrenizi iki kere girmeniz istenecek. Eğer ki hesabınızın açık olduğu cihazlardan çıkış yapılmasını ve hesabınıza yeni bir başlangıç yaptırmayı istiyorsanız Tüm cihazlarda yeni parola ile yeniden oturum açmayı gerekli kıl seçeneğini işaretleyebilir ve yeni şifrenizle hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

netflix sifresi nasil degistirilir 6

Netflix şifre değiştirme işlemi bu kadar basit!

Yukarıda anlattığımız adımlar sayesinde Netflix şifrenizi tamamen sıfırlayabilir ve unutsanız dahi hesabınıza başka platformlardan da giriş sağlayabilirsiniz. Hesaplarınızın ele geçirilmesini engellemek için şifrelerinizde büyük/küçük harf, rakam ve sembol kullanmayı ihmal etmeyin.

Netflix şifresi nasıl değiştirilir yazımız sona erdi.

Netflix ücretlerine yapılan son zamlardan sonra Netflix hesap kapatma, Netflix üyeliği iptal etme konuları çokça aranır oldu. Netflix üyeliğini iptal etmek Netflix’e üye olmak kadar basit. Buradaki yazımıza bakarak sadece bir kaç kısa adımda Netfix üyeliğinizi iptal edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu