IOS

iOS Güncellemesi Nasıl Yüklenir?

0
(0)

IOS cihazlarınıza kablosuz yada bilgisayarınızı kullanarak iOS güncellemesi yükleyebilirsiniz. Ayrıca iPhone güncelleme yapmıyor sorunu çözümünü bu yazımızda bulabilirsiniz.

Kablosuz iOS güncelleme

iPhone, iPad veya iPod touch’ınızı iOS ya da iPadOS’in en son sürümüne kablosuz olarak güncelleyebilirsiniz.  kablosuz iOS güncelleme yöntemi en kolay ve en sık tercih edilen yöntemdir.

ios guncelleme 1

  • iPhone’u şarja takın ve bir Wi-Fi ağına bağlanın.
  • Cihazınızı menüsünden Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme bölümünü açın. Eğer mevcut bir güncelleme varsa burada görünecektir.
  • İndir ve Yükle butonuna basarak indirme işlemi tamamlanınca Yükle butonuna dokunun.

Güncelleme indirildikten sonra Yükle butonuna o an basabilir ya da daha sonra yüklemek istiyorsanız diğer seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

Bilgisayar üzerinden iOS güncelleme

Aygıtınızda kablosuz olarak güncelleme yapamıyorsanız güncelleme işlemini, güvendiğiniz bir bilgisayarı kullanarak elle gerçekleştirebilirsiniz. Bilgisayarınız, güncellediğiniz aygıttaki Kişisel Erişim Noktası’nı kullanıyorsa güncelleme işleminden önce bilgisayarınızı farklı bir Wi-Fi ya da Ethernet ağına bağlayın.

ios guncelleme 2

  • Mac bilgisayarınızda Finder’ı ya da Windows bilgisayarınızda iTunes’u açın ve cihazınızı USB kablosu ile bilgisayarınıza bağlayın.
  • Cihazı yazılım üzerinde bularak Genel > Ayarlar ekranını açın.
  • Güncellemeleri Denetle > İndir ve Güncelle butonuna tıklayın.

iPhone güncelleme yapmıyor

iPhone, iPad veya iPod touch’ınızı kablosuz olarak güncelleyemiyorsanız aşağıdaki çözümleri deneyebilirsiniz.

Aygıtınızda yeterli saklama alanı olmaması

Aygıtınızı bilgisayarınıza bağlayamıyorsanız kullanmadığınız içerikleri ve uygulamaları kaldırarak güncelleme için yer açabilirsiniz. Ayarlar > Genel > [Aygıt adı] Saklama Alanı bölümüne gidin.

Güncellemeyi indirme işleminin uzun sürmesi

Aygıtınızı güncellemek için internet bağlantısı gerekir. Güncellemeyi indirme işleminin süresi güncellemenin boyutuna ve internet bağlantınızın hızına bağlı olarak değişir.

Güncelleme indirilirken aygıtınızı normal şekilde kullanabilirsiniz. Aygıtınız, güncelleme yüklenmeye hazır olduğunda size bildirir. İndirme işlemini hızlandırmak için başka içerik indirmekten kaçının ve mümkünse bir Wi-Fi ağı kullanın.

Güncelleme sunucusuna erişilememesi

Aynı ağı kullanarak aygıtınızı güncellemeyi tekrar deneyin. Bu iletilerden birini görmeye devam ediyorsanız başka bir ağ kullanarak aygıtınızı güncellemeyi deneyin veya aygıtınızı bilgisayarınızla güncelleyin. Birden fazla ağ kullanarak güncellemeyi denedikten sonra sorunla karşılaşmaya devam ederseniz güncellemeyi kaldırın.

Güncellemenin tamamlanmaması

Güncellemeyi yüklüyorsanız ilerleme çubuğu yavaş hareket ediyor gibi görünebilir. IOS güncelleme işleminin ne kadar süreceği, güncellemenin boyutuna ve aygıtınızdaki dosya sayısına bağlıdır.

Kablosuz olarak güncelleme yapıyorsanız aygıtınızı bir güç kaynağına bağlı tutun. Aygıtınızın pili biterse aygıtı bir güç kaynağına bağlayıp açın ve güncelleme veya geri yükleme işleminin tamamlanmasını bekleyin.

OTA güncelleme nedirOTA güncelleme nasıl yapılır, OTA güncelleme güvenli mi gibi soruların cevaplarını yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Son güncelleme: 14 Mayıs 2021

Bu yazıya kaç yıldız verirsin?

Lütfen değerlendir!

Yazının puanı: 0 / 5. Toplam oylayan: 0

Bu yazıya şimdiye kadar puan veren olmamış. İlk sen puanlamak ister misin?

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

ZoomTekno'dan ayrılıyorsunuz!

Bekleyin...
adresine 10 saniye içinde yönlendirileceksiniz...

Devam etmek için yukarıdaki linke tıklayın yadabağlantıyı iptal edin.