Nasıl Yapılır

Hotmail Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Hotmail parolasını unuttunuz ve giriş yapamıyorsanız Hotmail şifresi değiştirme işlemlerini yazımızdan takip edebilirsiniz.

Hotmail şifresi nasıl değiştirilir yazımızda adım adım Hotmail parolasının nasıl değiştirileceğini anlatacağız.

Hotmail’den mail alıp gönderebilmeniz için bir Hotmail.com hesabınızın olması gereklidir. Halen bir Hotmail adresine sahip değilseniz buradaki yazımızdaki adımları uygulayarak çok basit şekilde Hotmail hesabı oluşturabilirsiniz.

Eğer Hotmail hesabınız var ama Hotmail parolasını unuttunuz ve Hotmail’e giriş yapamıyorsanız Hotmail şifresi değiştirme işlemlerini yazımızdan takip edebilirsiniz.

Hotmail şifresi nasıl değiştirilir?

Adım 1# Buraya tıklayarak Hotmail adresinize kullanıcı adınız ve şifreniz ile giriş yapalım. Hemen sağ üst köşede bulunan Profil resmine tıklayalım ve Profilim bölümüne girelim.

Hotmail Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Adım 2# Karşınıza Bilgilerinizin olduğu bir sayfa açılacak. Burada hemen üstte bulunan Parolanızı Değiştirin kısmına tıklayalım.

Hotmail Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Adım 3# Açılan pencerede halen kullanmakta olduğunuz parolanızı ve sonrasında doğrulama işlemi için telefon yada e-posta bilgilerinizi yazın.

Hotmail Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Adım 4# Parolanızı değiştirin sayfasında mevcut parolanızı girin ve ardından yeni parolanızı girin. Ek güvenlik için parolanızı 72 günde bir güncelleştirmenizi isteyen isteğe bağlı onay kutusunu seçin.

Hotmail şifresini değiştirmek bu kadar kolay!

Hotmail şifremi unuttum ne yapmalıyım?

Hotmail şifremi unuttum diyorsanız bu problemin çözümü çok kolay. Lütfen aşağıdaki adımları takip ederek şifrenizi sıfırlamayı deneyiniz.

  1. http://account.live.com/pw adresine gidin ve ”Parolamı Unuttum” seçeneğini işaretleyip ileri tuşuna basın
  2. Parolasını sıfırlamak istediğiniz Microsoft hesabınızı girin ve aşağısında bulunan kutucuğa işaretleri girin
  3. ‘’Sonraki’’ sekmesine tıklayın
  4. Parolanızı sıfırlamak için kullanmak istediğiniz yöntemlerden birini işaretleyin

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu