5 Adımda Eski iPhone’u Yeni iPhone’a Aktarma Nasıl Yapılır?

IOS hızlı başlangıç özelliği sayesinde eski iPhone'daki veriler yeni iPhone'a kolayca aktarılabiliyor.

Eski iPhone’u yeni iPhone’a aktarmak artık eskisi kadar uğraştırıcı bir olay değil. Eski iPhone’daki veriler yeni iPhone’a aktarırken hızlı başlangıç özelliği kullanabilirsiniz.

Hızlı Başlangıç, Apple’ın iPhone kurulum özelliğinin adıdır. Hem eski hem de yeni iPhone’unuz iOS 12.4 veya sonraki bir sürümünü çalıştırdığı sürece, tüm verilerinizi aralarında aktarmak için Hızlı Başlangıç’ı kullanabilirsiniz.

Aktarım tamamlandığında, tüm uygulamalarınız tam olarak bıraktığınız yerde görünür, böylece yeni iPhone’unuzun keyfini çıkarmaya hemen başlayabilirsiniz.

Eski iPhone’u yeni iPhone’a aktarma

Hızlı Başlangıç, tüm verileri eski bir iPhone’dan yeni bir iPhone’a aktarmanın en kolay yoludur. Yedeklemeler, kablolar veya bilgisayarlar konusunda endişelenmenize gerek yok.

Hızlı başlangıç kullanılarak eski iPhone’u yeni iPhone’a aktarmak için her iki cihazda da iOS 12.4 ve üzeri IOS sürümü bulunmalıdır. Eğer iOS 12.4’ten daha düşük bir sürümdeyseniz sürüm güncellemesini yapın.

  1. Yeni iPhone’unuzu açın ve eski iPhone’unuzun yanına yerleştirin ve pillerinin yeterince dolu olduğuna dikkat edin.
  2. İki cihazı da aynı Wi-Fi ağına bağlayın ve Bluetooth‘u açık durumda bırakın.
  3. Yeni iPhone’unuzda Apple Kimliğinizi kullanarak ayarlama seçeneğini sunan bir ekran görünür. Apple Kimliğinizi doğrulayıp Sürdür‘e dokunun.
  4. Yeni iPhone’da beliren animasyonu eski iPhone’unuzun kamerası ile taratın ve mevcut şifrenizi girin. Eğer Touch ID veya Face ID‘yi de ayarlamak isterseniz ekrandaki adımları takip edin.
  5. Veri Aktar ekranını gördüğünüzde Devam‘a dokunarak önceki aygıtınızdan yeni aygıtınıza verilerinizi aktarmaya başlayabilirsiniz.

Eski iPhone'u yeni iPhone'a aktarma

Eski iPhone’dan yeni iPhone’a aktarım işlemi 30 – 60 dakika arasında sürmektedir. Tüm aktarım işlemi bitene kadar her iki cihazı da birbirine yakın tutmaya devam edin.

Hızlı başlangıç haricinde eğer tüm verilerinizi daha önce iCloud ile yada MAC’da Finder, Windows’ta iTunes ile yedeklediyseniz gene bu uygulamalar aracılığı ile yeni iPhone’a aktarabilirsiniz.

iPad yada iPhone sıfırlama yaparken karşınız çıkan sıfırlama seçenekleri nedir, ne işe yarar? Hangi iPhone sıfırlama seçeneği neleri siler buradaki yazımızda anlatıyoruz.

Eski iPhone’u yeni iPhone’a aktarma hakkında sık sorulan sorular

Hızlı Başlangıç nedir?

Hızlı Başlangıç, Apple’ın iPhone kurulum özelliğinin adıdır. Hem eski hem de yeni iPhone’unuz iOS 12.4 veya sonraki bir sürümünü çalıştırdığı sürece, tüm verilerinizi aralarında aktarmak için Hızlı Başlangıç’ı kullanabilirsiniz.

iPhone hızlı başlangıç nasıl açılır?

Yeni iPhone’unuzu açın ve önceki iPhone’unuzun yanına yerleştirin. Kurulum aşamalarında hızlı başlangıç ekranı gelecektir.

Eski iPhone’dan yeni iPhone’a aktarma ne kadar sürer?

Eski IOs cihazınızdaki veriler yeni IOS cihazınıza 30 – 60 dakika arasında aktarılacaktır.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu