IOS

Eski iPhone’daki veriler yeni iPhone’a Nasıl Aktarılır?

Eski iPhone'u yeni iPhone'a aktarmak artık eskisi kadar uğraştırıcı bir olay değil. IOS hızlı başlangıç özelliği sayesinde eski iPhone'daki veriler yeni iPhone'a kolayca aktarılabiliyor.

Eski iPhone’daki veriler yeni iPhone’a aktarırken hızlı başlangıç özelliği kullanabilirsiniz. Eski iPhone’u yeni iPhone’a aktarmak artık eskisi kadar uğraştırıcı bir olay değil. IOS hızlı başlangıç özelliği sayesinde eski iPhone’daki veriler yeni iPhone’a kolayca aktarılabiliyor.

IOS hızlı başlangıç ne demek?

Hızlı Başlangıç, Apple’ın iPhone kurulum özelliğinin adıdır. Hem eski hem de yeni iPhone’unuz iOS 12.4 veya sonraki bir sürümünü çalıştırdığı sürece, tüm verilerinizi aralarında aktarmak için Hızlı Başlangıç’ı kullanabilirsiniz.

Hızlı Başlangıç, tüm verileri eski bir iPhone’dan yeni bir iPhone’a aktarmanın en kolay yoludur. Yedeklemeler, kablolar veya bilgisayarlar konusunda endişelenmenize gerek yok. Aktarım tamamlandığında, tüm uygulamalarınız tam olarak bıraktığınız yerde görünür, böylece yeni iPhone’unuzun keyfini çıkarmaya hemen başlayabilirsiniz.

Eski iPhone’daki veriler yeni iPhone’a nasıl aktarılır?

  • Yeni iPhone’unuzu açarak eski iPhone’unuz ile yan yana koyun. Eski iPhone ekranında Hızlı Başlangıç ekranı çıkacaktır.
  • Apple Kimliğinizi doğrulayarak Sürdür’e dokunun.

Eski iPhone'daki veriler yeni iPhone'a Nasıl Aktarılır?

  • Mevcut aygıtınızda Sürdür seçeneğini görmüyorsanız Bluetooth’un açık olduğundan emin olun.
  • Yeni iPhone’unuzda bir animasyon görünene kadar bekleyin. Eski iPhone’unuzu yeni iPhone’unuzun üzerinde tutun ve animasyonu vizörde ortalayın.
  • Yeni iPhone’unuzda Bitir yazısını görene kadar bir süre bekleyin.
  • İstendiğinde, yeni aygıtınızda mevcut aygıtınızın parolasını girin.
  • Yeni iPhone’unuzda Face ID veya Touch ID’yi ayarlamak için yönergeleri izleyin.
  • İstendiğinde, yeni iPhone’unuzda Apple Kimliği parolanızı girin. Birden fazla aygıtınız varsa onların parolalarını da girmeniz gerekebilir.

Yeni iPhone’unuz bir aygıttan diğerine veri aktarma veya en son iCloud yedeklemenizden uygulamaları, verileri ve ayarları geri yükleme seçeneği sunar.

Ayrıca, Diğer Seçenekler’e dokunarak bilgisayarınızdaki bir yedeklemeden de geri yükleyebilirsiniz. Bir yedekleme seçtikten sonra konum, gizlilik, Apple Pay ve Siri ile ilgili bazı ayarları aktarıp aktarmayacağınızı seçebilirsiniz.

iPad yada iPhone sıfırlama yaparken karşınız çıkan sıfırlama seçenekleri nedir, ne işe yarar? Hangi iPhone sıfırlama seçeneği neleri siler buradaki yazımızda anlatıyoruz.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu