Bilim Teknik

Deepfake Video Nedir, Nasıl Yapılır?

Deepfake Video nedir? Deepfake ne işe yarıyor? Deepfake Video nasıl yapılır? Deepfake Video nasıl anlaşılır?

0
(0)

Deepfake Video nedir? Deepfake ne işe yarıyor? Deepfake Video nasıl yapılır? Deepfake Video nasıl anlaşılır? En iyi Deepfake Video programları hangileri? İşte Deepfake teknolojisi…

Deepfake Video nedir?

Deepfake Video, bir insan yüzünün tüm hareketlerinin ve mimiklerinin, resim kareleri halinde yapay zeka  kullanılarak başka bir yüze aktarılması işlemine denmektedir.

DeepFake, “Deep Learning” (“Derin Öğrenme”) ve “Fake” (“Sahte”) kavramlarından türetilmiştir.

Deepfake ne işe yarıyor?

Var olan bir video veya ses kaydını yapay zeka aracılığıyla montajlayarak aslında olmayan bir içerik elde edebiliyorsunuz. Gerçeğe çok yakın olması nedeniyle tehlikeli görünen bu teknoloji ile insanları kandırmak çok daha kolay.

Deepfake Video nasıl yapılır?

Deepfake videolar oluşturabilmek için yapay zeka tarafından desteklenen çeşitli uygulamalardan yardım almanız gerekiyor.

Basit düzeyde, Deepfake teknolojisini içeren yazılım ve aplikasyonlar kullanarak, kendinizi istediğiniz ünlüye, siyasetçiye, pop yıldızına ya da internette videosu bulunan herhangi birine benzetebilirsiniz.

Deepfake Video nasıl anlaşılır?

Deepfake videoların tespit edilmesi son derece zordur. Kriminal araştırmacılar, kanın yüz çevresinde nasıl hareket ettiğini incelemenin neyin gerçek neyin sahte olduğunu gösterebileceğini öne sürüyor. Söylendiğine gör eDeepfake, bunu yüksek doğrulukla kopyalayamıyor.

Deepfake Video Programları

Zao

deepfake video nedir nasil yapilir 2

Çin’de son derece popüler olan Zao uygulaması, saniyeler içerisinde Deepfake uygulamaları oluşturmanızı sağlıyor.

Zao Apk İndir Zao IOS indir

Face Swap Live

deepfake video nedir nasil yapilir 3

Yüzümüzün fotoğrafını çekip veya videosunu kaydedip ünlü bir kişinin veya arkadaşımızın yüzüyle anlık olarak değiştirmemize izin veren çok başarılı bir mobil uygulama. Diğer yüz değiştirme uygulamalarının aksine sadece sabit bir fotoğrafı kullanmak zorunda değilsiniz. Doğrudan kameranızı başlatıp çekim anında canlı olarak yüz değişimi yapabiliyorsunuz.

Face Swap Live
Face Swap Live
Developer: Laan Labs
Price: 2,09 €
‎Face Swap Live
‎Face Swap Live
Developer: Laan Labs
Price: 0,99 €

Video boyutu küçültme işlemini ister program kullanarak isterseniz programsız online video boyutu küçültme siteleri yardımıyla kolaylıkla yapabilirsiniz.

Deep Art

Deep Art tam anlamıyla bir Deepfake video uygulaması değil ancak sanat, antik yapılar ve tabloları göz önünde bulundurarak uygulama aracılığıyla Deepfake görüntüler oluşturabiliyorsunuz.

Son güncelleme: 14 Mayıs 2021

Bu yazıya kaç yıldız verirsin?

Lütfen değerlendir!

Yazının puanı: 0 / 5. Toplam oylayan: 0

Bu yazıya şimdiye kadar puan veren olmamış. İlk sen puanlamak ister misin?

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

ZoomTekno'dan ayrılıyorsunuz!

Bekleyin...
adresine 10 saniye içinde yönlendirileceksiniz...

Devam etmek için yukarıdaki linke tıklayın yadabağlantıyı iptal edin.