Bu Cihaz Sıfırlandı. Devam etmek için… Sorunu Nasıl Çözülür?

Bu cihaz sıfırlandı. Devam etmek için önceden bu cihazda senkronize edilen bir google hesabı ile oturum açın hatasının kesin çözümü paylaşıyoruz.

Android telefonu formatladıktan sonra “Bu cihaz sıfırlandı. Devam etmek için önceden bu cihazda senkronize edilen bir google hesabı ile oturum açın” uyarısı mı alıyorsunuz? Çözümü için doğru yerdesiniz!

Android cihazları fabrika ayarlarına döndürdüğünüzde yani cihazı sıfırladığınızda çıkan bu hata tamamen güvenlik önlemidir. Sıfırlanan cihazı açtığınızda bu cihazda kullanılan Google hesabı ile oturum açmanız istenecektir.

Android’in FRP (Factory Reset Protection) özelliğinden dolayı, eğer Google hesap şifrenizi yakın zamanda değiştirdiyseniz şifrenizi değiştirdikten sonra, cihazı sıfırlamadan önce 24 saat beklemelisiniz. 24saat içinde şifresi değiştirilmiş bir hesabı Güvenlik nedeniyle kullanamazsınız.

Bu Cihaz Sıfırlandı. Devam etmek için... Sorunu Nasıl Çözülür?

Eğer GMail hesabınızı şifresini unuttuysanız kesinlikle yeni şifre almadan ve Parmak iziniz tanımlıyken cihaza reset atmayın.

Bu cihaz sıfırlandı. Devam etmek için önceden bu cihazda… sorunu çözümü

Eğer Google hesabı ve şifresini bilmiyorsanız Bu cihaz sıfırlandı. Devam etmek için önceden bu cihazda senkronize edilen bir google hesabı ile oturum açın sorununun çözümü için aşağıda verdiğimiz videolardaki adımları harfiyen gerçekleştirin.

YouTube video

YouTube video

Telefonu güncellerken yada formatlarken ortaya çıkabilen sorunlardan olan Android Komut yok hatasını (No Command) nasıl çözeceğinizi buradaki yazımızda bulabilirsiniz.

Bu cihaz sıfırlandı. Devam etmek için önceden bu cihazda senkronize edilen bir google hesabı ile oturum açın sorunu nedir?

Bu sorun Android cihazları fabrika ayarlarına döndürdüğünüzde yani cihazı sıfırladığınızda çıkan bir güvenlik önlemidir.

Bu cihaz sıfırlandı hatası neden olur?

Android’in FRP (Factory Reset Protection) özelliğinden dolayı, sıfırlanan cihazı açtığınızda bu cihazda kullanılan Google hesabı ile oturum açmanız istenecektir. 

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu