Windows

Bilgisayardaki Aynı Dosyaları Bulma ve Silme Nasıl Yapılır?

Blgisayardaki aynı dosyaları bulup silerek bilgisayarınızın performansını arttırabilir ayrıca fazladan depolama alanı kazanabilirsiniz.

Bilgisayardaki aynı dosyaları bulma ve silme programları ile alan açmak için bilgisayardaki kopya dosyalardan kurtulabilir, birbirinin aynısı olan dosyaları silebilirsiniz.

Bilgisayarınızda sakladığınız dosyaları zaman zaman adlarını değiştirerek başka klasörlere ya da disk bölümlerine kopyaladığınız olmuştur. Bu tarz durumlarda birebir aynı olan fakat isimleri farklı olan dosyaları bulup kopyasını silmek istediğinizde tüm dizinlerinizi altüst etmek yerine çift dosyaları bulma ve silme programları ile aynı dosyaları listelemek ve silmek elinizde.

Ayrıca aynı dosyaları bulup silerek bilgisayarınızın performansını arttırabilir ayrıca fazladan depolama alanı kazanabilirsiniz.

Aynı dosyaları bulma ve silme programları

Bilgisayardaki birbirinin aynı olan dosyaları bulmanın en iyi yolu bu iş için geliştirilmiş programlardan yararlanmaktır.

CCleaner

ayni dosyalari bulma ve silme 2

CCleanerPC temizleme, bilgisayar hızlandırma, program kaldırma, dosya silme, kayıt defteri temizleme, kalıcı silme ve daha birçok işlemi yapabilen başarılı bir sistem optimizasyon ve güvenlik programıdır.

CCleaner’ı açtıktan sonra üst menüden Araçlar > Aynı Dosya Bulucu kısmından çift bulunan dosyaları bulabilir ve onları silebilirsiniz.

Auslogics Duplicate File Finder

ayni dosyalari bulma ve silme 3

Auslogics Duplicate File Finder Bilgisayarınızdaki aynı dosyaları isim, içerik veya başka kriterlere göre bulup bu dosyaların kapladığı gereksiz alanı temizleyebileceğiniz ücretsiz bir program.

Basit bir arayüz ile karşımıza çıkan Auslogics Duplicate File Finder ile belirlediğiniz diskler veya alanlar üzerinde tarama yapabilir, eş dosyaları bulma konusundaki kriterleri belirleyebilir ve arama sonuçlarından seçtiğiniz aynı dosyaları silerek gereksiz yer kaplayan bu dosyalardan kurtulabilirsiniz.

Duplicate File Finderayni dosyalari bulma ve silme 4

Bilgisayardaki Aynı Dosyaları Bulma ve Silme programı olan Duplicate File Finder Sisteminizde tekrarlanan dosyaları kolayca bulmanıza ve temizlemenize yardımcı olan ücretsiz bir araçtır.Programı kurduktan sonra sisteminizi tarayıp aradığınız bir dosyanın herhangi bir isimde başka kopyaları olup olmadığını tek tıklamayla bulabilirsiniz.

Duplicate Cleaner

Bilgisayarınızdaki kopya dosyaları bulmak ve bunlar üzerinden işlemler yapabilmek için bu ücretsiz programı kullanabilirsiniz.

Duplicate Cleaner uygulaması bilgisayarınızda boşu boşuna yer kaplayan birbirinin aynısı olan dosyaları bularak bunları kolayca temizlemenize yardımcı oluyor. Programın arayüzü herkesin kolayca kullanabileceği şekilde düzenlenmiş durumda ve tarama yapmak istediğiniz klasörleri istediğiniz gibi arama bölümünün içerisinde taşıyabiliyorsunuz.

  1. Öncelikle, cihazınıza Duplicate Cleaner yazılımını yukarıdaki  linkten indirip yükleyin.
  2. Programı başlatın.
  3. ‘Arama Kriterleri’ seçeneğine dokunun ve tüm dosyalarınızın eksiksiz bir şekilde tarandığı ‘Normal mod’ aramasını seçin.
  4. ‘Aynı içerik’ veya ‘İçeriği yoksay’ seçeneklerini seçin ve tercihinize göre devam edin.
  5. ‘Şimdi Tara’ yazan düğmeye basmanız yeterli; ekranda görüntülenen kopya dosyaları bulabilirsiniz.

Bilgisayardaki aynı dosyaları bulma ve silme programları yazımız sona erdi.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu