Windows

Bilgisayardaki Aynı Dosyaları Bulma ve Silme Nasıl Yapılır?

Bilgisayardaki birbirinin aynı olan dosyaları bulmanın en iyi yolu bu iş için geliştirilmiş programlardan yararlanmaktır.

0
(0)

Aynı dosyaları bulma programları ile bilgisayarınızda boş yer açmak için çift dosyaları bularak bu kopya dosyalardan kurtulabilir, birbirinin aynısı olan dosyaları silebilirsiniz.

Bilgisayarınızda sakladığınız dosyaları zaman zaman adlarını değiştirerek başka klasörlere ya da disk bölümlerine kopyaladığınız olmuştur. Çift dosya, bilgisayarda bulunan orijinal dosyanın bir kopyasıdır.

Bu tarz durumlarda birebir aynı olan fakat isimleri farklı olan dosyaları bulup kopyasını silmek istediğinizde tüm dizinlerinizi altüst etmek yerine çift dosyaları bulma ve silme programları ile aynı dosyaları listelemek ve silmek elinizde.

Ayrıca aynı dosyaları bulup silerek bilgisayarınızın performansını arttırabilir ayrıca fazladan depolama alanı kazanabilirsiniz.

Bilgisayardaki birbirinin aynı olan dosyaları bulmanın en iyi yolu bu iş için geliştirilmiş programlardan yararlanmaktır.

Aynı dosyaları bulma ve silme programları

Diskinizde yer açmak için çift dosyaları bularak bilgisayarınızdan temizleyen birçok uygulama bulunmakta. Biz bunların arasında en iyi çift dosya bulma ve aynı dosyaları silme programlarını bir araya getirdik.

CCleaner (Aynı Dosya Bulucu)

ayni dosyalari bulma ve silme 2

CCleaner milyonlarca kullanıcısı olan en popüler ücretsiz bilgisayar temizleme programıdır.

CCleaner,temizleme, hızlandırma, program kaldırma, dosya silme, kayıt defteri temizleme, kalıcı silme ve daha birçok işlemi yapabilen başarılı bir sistem optimizasyon ve güvenlik yazılımıdır..

CCleaner’ı açtıktan sonra üst menüden AraçlarAynı Dosya Bulucu kısmından çift bulunan dosyaları bulabilir ve onları silebilirsiniz.

CCleaner İndir!

Auslogics Duplicate File Finder

ayni dosyalari bulma ve silme 3

Auslogics Duplicate File Finder Bilgisayarınızdaki aynı dosyaları isim, içerik veya başka kriterlere göre bulup bu dosyaların kapladığı gereksiz alanı temizleyebileceğiniz ücretsiz bir program.

Basit bir arayüz ile karşımıza çıkan Auslogics Duplicate File Finder ile belirlediğiniz diskler veya alanlar üzerinde tarama yapabilir, eş dosyaları bulma konusundaki kriterleri belirleyebilir ve arama sonuçlarından seçtiğiniz aynı dosyaları silerek gereksiz yer kaplayan bu dosyalardan kurtulabilirsiniz.

Auslogics Duplicate File Finder İndir!

Duplicate File Finderayni dosyalari bulma ve silme 4

Bilgisayardaki Aynı Dosyaları Bulma ve Silme programı olan Duplicate File Finder Sisteminizde tekrarlanan dosyaları kolayca bulmanıza ve temizlemenize yardımcı olan ücretsiz bir araçtır.Programı kurduktan sonra sisteminizi tarayıp aradığınız bir dosyanın herhangi bir isimde başka kopyaları olup olmadığını tek tıklamayla bulabilirsiniz.

Duplicate File Finder İndir!

AllDup

Bilgisayardaki Aynı Dosyaları Bulma ve Silme Nasıl Yapılır?

AllDup, bilgisayarınızda birden fazla kopyalanmış ve diskinizde gereksiz bir şekilde yer kaplayan aynı dosyaları bulmanızı ve kaldırmanızı sağlayan ücretsiz bir programdır. AllDup ile aynı dosya ve klasörleri ararken çok farklı kurallar tanımlayarak istediğiniz sonuca çok hızlı ulaşabilirsiniz. Dosya konumu, dosya adı, dosya biçimi, dosya değiştirilme tarihi, dosya boyutu gibi… Dilerseniz yine hızlı bir şekilde bu tekrarlanan dosya ve klasörleri silebilirsiniz.

AllDup İndir!

Duplicate Cleaner

Bilgisayardaki Aynı Dosyaları Bulma ve Silme Nasıl Yapılır?

Bilgisayarınızdaki kopya dosyaları bulmak ve bunlar üzerinden işlemler yapabilmek için bu ücretsiz programı kullanabilirsiniz.

Duplicate Cleaner uygulaması bilgisayarınızda boşu boşuna yer kaplayan birbirinin aynısı olan dosyaları bularak bunları kolayca temizlemenize yardımcı oluyor. Programın arayüzü herkesin kolayca kullanabileceği şekilde düzenlenmiş durumda ve tarama yapmak istediğiniz klasörleri istediğiniz gibi arama bölümünün içerisinde taşıyabiliyorsunuz.

  • Öncelikle, cihazınıza Duplicate Cleaner yazılımını yukarıdaki  linkten indirip yükleyin.
  • Programı başlatarak ‘Arama Kriterleri’ seçeneğine dokunun ve tüm dosyalarınızın eksiksiz bir şekilde tarandığı ‘Normal mod’ aramasını seçin.
  • Aynı içerik’ veya ‘İçeriği yoksay’ seçeneklerini seçin ve tercihinize göre devam edin.
  • Şimdi Tara’ yazan düğmeye basmanız yeterli; ekranda görüntülenen kopya dosyaları bulabilirsiniz.
Duplicate Cleaner İndir!

Duplicate Photo Cleaner (Bilgisayardaki aynı fotoğrafları bulmak için)

Bilgisayardaki Aynı Dosyaları Bulma ve Silme Nasıl Yapılır?

Duplicate Photo Cleaner, birkaç basit adımda bilgisayrda bulunan kopya  fotoğrafları bulmak ve kaldırmak için en iyi çift fotoğraf temizleyici yazılımlarından biridir. Yazılım, hassas karşılaştırma yöntemleri ile bilinir, albümünüzde aynı görüntü belirtisi olmaması için benzer görünümlü görüntüleri tespit etmenin ötesine geçer.

Duplicate Photo Cleaner İndir!

Bilgisayardaki aynı dosyaları bulma ve silme programları yazımız sona erdi.

Bilgisayarınızdaki dosyaları kalıcı olarak silmek için Windows Cipher komutunu kullanabilirsiniz. Cipher komutunu çalıştırarak dosyaları kalıcı olarak silebilirsiniz.

Son güncelleme: 25 Ağustos 2021

Bu yazıya kaç yıldız verirsin?

Lütfen değerlendir!

Yazının puanı: 0 / 5. Toplam oylayan: 0

Bu yazıya şimdiye kadar puan veren olmamış. İlk sen puanlamak ister misin?

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

ZoomTekno'dan ayrılıyorsunuz!

Bekleyin...
adresine 10 saniye içinde yönlendirileceksiniz...

Devam etmek için yukarıdaki linke tıklayın yadabağlantıyı iptal edin.