Bilgisayardaki Aynı Dosyaları Bulma ve Silme

 Bilgisayardaki Aynı Dosyaları Bulma ve Silme

Bilgisayardaki aynı dosyaları bulma ve silme programları ile alan açmak için bilgisayardaki kopya dosyalardan kurtulabilir, birbirinin aynısı olan dosyaları silebilirsiniz.

Bilgisayarınızda sakladığınız dosyaları zaman zaman adlarını değiştirerek başka klasörlere ya da disk bölümlerine kopyaladığınız olmuştur. Bu tarz durumlarda birebir aynı olan fakat isimleri farklı olan dosyaları bulup kopyasını silmek istediğinizde tüm dizinlerinizi altüst etmek yerine çift dosyaları bulma ve silme programları ile aynı dosyaları listelemek ve silmek elinizde.

Ayrıca aynı dosyaları bulup silerek bilgisayarınızın performansını arttırabilir ayrıca fazladan depolama alanı kazanabilirsiniz.

Aynı dosyaları bulma ve silme programları

Bilgisayardaki birbirinin aynı olan dosyaları bulmanın en iyi yolu bu iş için geliştirilmiş programlardan yararlanmaktır.

CCleaner

CCleaner, PC temizleme, bilgisayar hızlandırma, program kaldırma, dosya silme, kayıt defteri temizleme, kalıcı silme ve daha birçok işlemi yapabilen başarılı bir sistem optimizasyon ve güvenlik programıdır.

CCleaner’ı açtıktan sonra üst menüden Araçlar > Aynı Dosya Bulucu kısmından çift bulunan dosyaları bulabilir ve onları silebilirsiniz.

CCleaner İndir

Auslogics Duplicate File Finder

Bilgisayarınızdaki aynı dosyaları isim, içerik veya başka kriterlere göre bulup bu dosyaların kapladığı gereksiz alanı temizleyebileceğiniz ücretsiz bir program.

Basit bir arayüz ile karşımıza çıkan Auslogics Duplicate File Finder ile belirlediğiniz diskler veya alanlar üzerinde tarama yapabilir, eş dosyaları bulma konusundaki kriterleri belirleyebilir ve arama sonuçlarından seçtiğiniz aynı dosyaları silerek gereksiz yer kaplayan bu dosyalardan kurtulabilirsiniz.

Auslogics Duplicate File Finder İndir

Duplicate File Finder

Bilgisayardaki Aynı Dosyaları Bulma ve SilmeSisteminizde tekrarlanan dosyaları kolayca bulmanıza ve temizlemenize yardımcı olan ücretsiz bir araçtır.Programı kurduktan sonra sisteminizi tarayıp aradığınız bir dosyanın herhangi bir isimde başka kopyaları olup olmadığını tek tıklamayla bulabilirsiniz.

Duplicate File Finder İndir

Duplicate Cleaner

Bilgisayarınızdaki kopya dosyaları bulmak ve bunlar üzerinden işlemler yapabilmek için bu ücretsiz programı kullanabilirsiniz.

Duplicate Cleaner uygulaması bilgisayarınızda boşu boşuna yer kaplayan birbirinin aynısı olan dosyaları bularak bunları kolayca temizlemenize yardımcı oluyor. Programın arayüzü herkesin kolayca kullanabileceği şekilde düzenlenmiş durumda ve tarama yapmak istediğiniz klasörleri istediğiniz gibi arama bölümünün içerisinde taşıyabiliyorsunuz.

Duplicate Cleaner İndir
  1. Öncelikle, cihazınıza Duplicate Cleaner yazılımını yukarıdaki  linkten indirip yükleyin.
  2. Programı başlatın.
  3. ‘Arama Kriterleri’ seçeneğine dokunun ve tüm dosyalarınızın eksiksiz bir şekilde tarandığı ‘Normal mod’ aramasını seçin.
  4. ‘Aynı içerik’ veya ‘İçeriği yoksay’ seçeneklerini seçin ve tercihinize göre devam edin.
  5. ‘Şimdi Tara’ yazan düğmeye basmanız yeterli; ekranda görüntülenen kopya dosyaları bulabilirsiniz.

] }
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın