Windows

Adobe Alternatifi Programlar

Yazımızda bulunan ücretsiz Adobe alternatifi programlar ile tüm ihtiyaçlarınıza bedava çözüm bulabilirsiniz.

Adobe alternatifi programlar kullanarak Adobe ürünlerini korsan, crack’li olarak kullanmak zorunda kalmayacaksınız

Yazımızda bulunan ücretsiz Adobe alternatifi programlar ile tüm ihtiyaçlarınıza bedava çözüm bulabilirsiniz.

Girişte değindiğimiz gibi crack’li yazılımlar kullanmayın. Bu hem korsana girer hem de içinde neler olduğunu bilmediğiniz dosyalar bilgisayarınızdaki verilerinize zarar verebilir. Bunun yerine parayla satın alamadığınız yazılımların ücretsiz alternatiflerini deneyebilirsiniz.

Adobe alternatifi programlar

Adobe alternatifi yazılımlarının kullanımı tamamen ücretsizdir.

Photoshop alternatifi – GIMP

adobe alternatifleri1

Eğer fotoğraf düzenleme işlemlerinde kullanmak üzere Photoshop gibi pahalı yazılımlara ücret ödemeyi düşünmüyorsanız GIMP tam da aradığınız resim düzenleme programı olacaktır.

GIMP yani GNU Image Manipulation Program kendisini standart bir resim editöründen ayıran birçok gelişmiş özellikle beraber gelmesinin yanında sıradan resim düzenleme işlemlerini de kolayca gerçekleştirmenize yardımcı oluyor. Açık kaynak koduna sahip olan GIMP sahip olduğu GNU lisansı sayesinde kullanıcılara tamamen ücretsiz olarak yazılımı indirip kullanma imkanı sunuyor.

Adobe Illustrator alternatifi – Inkscape

adobe alternatifleri2

Inkscape açık kaynaklı olarak geliştirilen bir vektörel grafik düzenleme yazılımı. Illustrator, Freehand, CorelDraw ve Xara X gibi W3C standartı ölçeklenebilir vektör grafik dosya formatı (SVG) kullanan profesyonel programlara benzeyen Inkscape’in bunlardan farkı tamamen ücretsiz olması. Desteklenen SVG formatı ile en önemli grafik düzenleme seçeneklerini sizlere sunan bu ücretsiz program ile profesyonel sonuçlar ve çizimler hazırlayabileceksiniz.

Adobe InDesign alternatifi-Scribus

adobe alternatifleri3

Scribus, açık kaynak olarak geliştirilmiş bir masaüstü yayıncılık programıdır. Program nokta renk desteği, CMYK rengi, Postscript’i içeri/dışarı aktarmak ve renk ayrımlarını oluşturmak gibi profesyonel yayınlama özelliklerini destekleyerek kullanıcıların profesyonel sayfa yerleşimlerine erişebilmelerini sağlamaktır.

Adobe Premiere alternatifi – OpenShot

adobe alternatifleri4

OpenShot, şaşırtıcı özellikler ile donatılmış olan basit ve güçlü bir video düzenleme programı olarak karşımıza çıkıyor.

Popüler video düzenleme programlarına alternatif olarak tercih edilebilecek bir video editleme programı olan OpenShot, videolarınızı hızlıca düzenleyip render alma imkanı sağlıyor. Güçlü animasyon motoruyla videolarınıza karartma, kaydırma, zıplatma ve daha pek çok farklı animasyonu dahil edebiliyorsunuz. Videolarınıza hoş efektler de uygulayabileceğiniz program ile 3 boyutlu animasyonlar da yapabiliyorsunuz. Yazı ekleme, ağır çekim efektleri ve ses dalgalarını görselleştirme gibi güçlü özellikler ile de dikkat çeken OpenShot, 70’den fazla dile destek sunuyor. Video düzenlemek için program arıyorsanız OpenShot pek çok işinizi kolaylıkla halledebilecek türden bir program diyebilirim. Tamamen ücretsiz bir kullanıma sahip olan OpenShot, mutlaka bilgisayarlarınızda bulunması gereken bir program.

Adobe After Effects alternatifi – Blender

adobe alternatifleri5

Blender açık kaynak olarak geliştirilen ücretsiz bir 3 boyutlu modelleme, animasyon, sunum, interaktif klip hazırlama ve oynatma yazılımıdır.

Tüm büyük işletim sistemlerinde desteği sağlanan ve GNU lisanslamasıyla her türden kullanıcıya özgür bir ortam sağlayan bu alternatif yazılım, üç boyutlu gerçek modellemeler yapabileceğiniz, karmaşık görünmesine rağmen kısa süre içerisinde rahatlıkla kullanabileceğiniz, profesyonel benzerlerini aratmayan bir araç.

Adobe Lightroom alternatifi – RawTherapee

adobe alternatifleri6

Raw Therapee programı bilgisayarınızda kullanabileceğiniz ve resim dosyaları üzerinde istediğiniz düzenlemeleri yapabileceğiniz bir resim editörü ve tamamen ücretsiz. Desteklediği formatlar arasında jpeg, bmp, tiff ve png gibi en popüler formatlar yer alıyor ve diğer az popüler resim dosyaları da destekleniyor.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu