Nasıl Yapılır

MSO Dosyası Açma Nasıl Yapılır?

.mso dosyası nedir , .mso dosyası nasıl açılır?

mso dosyası açmaya çalıştığınızda, .mso  dosya simgesine çift tıkladıktan sonra, “Dosyayı açmak için uygun yazılımı yükleyin” iletisi görüntülüyor ve .mso dosyasını açamıyorsanız, .mso dosyası nedir , .mso dosyası nasıl açılır, hangi programı kullanmak gerekir yazımızda bulabilirsiniz.

.mso dosyası nedir?

MSO dosya uzantısı, ilk olarak Microsoft Corporation tarafından Microsoft Windows için geliştirilmiş bir Microsoft Organization Chart Data File / Microsoft Organization Şeması yani Microsoft Office dosyasıdır.

Microsoft Outlook‘tan bir Office 2000 ekiyle birlikte bir HTML mesajı gönderildiğinde, Mesaj bir MSO dosyası eklenmiş olarak bir Outlook HTML mesajı biçiminde gönderilir. Başka bir anlatımla Ofis paketi ile hazırlanmış bir dosya web sayfası olarak kaydedildiğinde MSO uzantılı dosya da oluşturulur. Bu dosya içersinde makro ve OLE nesneleri bulunur. Dosya kodlanmış(encode) olduğu için direk açıp okunamaz.

.mso açılımı nedir?

.mso açılımı, Microsoft Organization Chart / Microsoft Organization Şeması’dır.

MSO dosyası açma nasıl yapılır?

Eğer dosya simgesine çift tıkladıktan sonra, “dosyayı açmak için uygun yazılımı yükleyin” iletisi görüntülenirse, MSO dosyasını açabilmeniz için bilgisayarınızda Microsoft Outlook 2000, Microsoft Outlook 2002, Microsoft Outlook 2003, Office Outlook 2007, Microsoft Outlook 2010Microsoft Outlook 2013 versiyonlarından birinin yüklü olması gerekir.

Yukarıda yer alan yazılımlardan birine sahip olmanız MSO uzantılı dosya açmanız için yeterli olacaktır.

UBL dosyası nasıl açılır yazımızda, .ubl formatı nedir, ne işe yarar .ubl dosyası açmak için gerekli programlar nelerdir tanıtacağız.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu