Kulaklık Modundan Çıkma Nasıl Yapılır?

 Kulaklık Modundan Çıkma Nasıl Yapılır?

Telefonumuza bir kulaklığı taktığımızda üst tarafta bulunan ve takılı kalan kulaklık modundan çıkmak için aşağıdaki çözüm önerilerimizi deneyebilirsiniz.

Android yada iPhone’unuz kulaklık modunda takılı kaldıysa ve görüşmelerinizi telefon ahizesinden yapamıyorsanız telefonu kulaklık modundan çıkarmak için yazımızdaki adımları uygulamanız yeterli.

Telefonumuza bir kulaklığı taktığımızda üst tarafta bulunan bildirim çubuğunda “Kulaklık simgesi” bulunur.

kulaklik modundan cikma1

Bu şekilde kulaklığın aktif olduğunu görebilirsiniz. Bazı durumlarda ise kulaklık takılı olmadığı halde takılı görünmesi sorunu ortaya çıkıyor.

Telefon neden kulaklık modunda takılı kalır?

Telefonda sıvı teması, tozlanma ve düşme gibi durumlarda kulaklık modunda takılı kalma sorunu ortaya çıkar. Bunların yanı sıra kulaklığın çok hızlı bir şekilde çıkarılması, kulaklığın cihaz hala işlem yaparken çıkarılması, kalitesiz kulaklıkların kullanılması gibi durumlar cihazınızın kulaklık modunda kalmasına neden olabilmektedir.

Kulaklık modundan çıkmak için aşağıdaki çözüm önerilerimizi deneyebilirsiniz.

Telefon Kulaklık modundan çıkması nası sağlanır?

İşe ilk olarak kulaklık girişini temizlemekle başlayın.

Telefonu sürekli cebimize koyduğumuz için, cebimizdeki yoz veya parçacıklar zamanla kulaklık girişini doldurabilir. Telefonun kulaklık jak’ını kürdan yardımıyla titiz bir şekilde temizleyin ve her temizlemeden sonra girişi sert bir şekilde üfleyin.

2.ci olarak farklı bir kulaklık takarak tekrar deneyin.

Kulaklığınızda sorun olup olmadığını anlamak için farklı bir kulaklık takarak telefonunuzu test edin. Kulaklığınızın girişinde bir sorun varsa, telefonunuza da zarar verebilir.

Telefon suyla temas etmiş olabilir!

Suya ve toza karşı dayanıklı olmayan telefonlarda bu sorun ile karşılaşmak çok kolaydır.

Eğer sıvı teması sonrası sorun yaşadıysanız Suya düşen telefon nasıl kurtarılır? Suyla temas eden telefonu kurtarmak için uygulayacağınız bazı yöntemler bulunmaktadır.

Telefonunuzun ana kartında bir problem meydana gelmiş olabilir.

Telefonunuzun anakartında bir sıkıntı meydana gelmiş olabilir. Bunun için telefonunuzu servise götürmeniz gerekiyor.

Airpods Pro yada Airpods su geçirir mi? Airpods IP X4 sertifikası ne anlama geliyor? Airpods kulaklık suya düşerse ne yapmalı?

Son güncelleme: 17 Şubat 2021

] }
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın