Apple Watch Uyku Takibi Nasıl Yapılır?

Uyku takibi özelliği, uyku verilerinizi takip etmesini, yatma saati takibini ve uyku hedefleri özelliklerini beraberinde getiriyor.

Apple Watch uyku takibi nedir, nasıl çalışır, Apple Watch uyku takibi nasıl yapılır bu yazımızda ele alacağız. Apple Watch serisi cihazlar uyku izleme özelliğine sahiptir.

Uyku takibi özelliği, uyku verilerinizi takip etmesini, yatma saati takibini ve uyku hedefleri özelliklerini beraberinde getiriyor.

Apple Watch Uyku Takip özelliği nedir, ne işe yarar?

Uyku takibi fonksiyonu bir kullanıcının yatakta geçirdiği zamanı otomatik olarak izlemesi ve ölçümleyerek bildirmesidir.

Apple Watch’taki Uyku uygulaması  ile uyku hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olan yatma zamanı planları yaratabilirsiniz. Saatinizi uyurken takarsanız Apple Watch uykunuzu takip edebilir. Uyandığınızda, ne kadar uyuduğunuzu öğrenmek ve son 14 güne ait uyku eğiliminizi görmek için Uyku uygulamasını açın.

Apple Watch Uyku Takibi nasıl yapılır?

apple watch uyku takibi 1

  • Apple Watch’unuzda Uyku uygulamasını  açın.
  • Ekran yönergelerini izleyin.

iPhone’da Sağlık uygulamasını açıp, Göz At’a dokunup, Uyku’ya dokunup ardından Başlat’a (Uyku’yu Ayarla başlığının altında) dokunun.

Apple’da bu bilgilerin önemli bir kısmını ‘Sağlık’ uygulamasındaki ‘Uyku’ alt menüsünden görüntüleyebilirsiniz.

“Uyku Modu” esnasında “Rahatsız Etme” özelliği de etkinleşiyor, gece boyunca ekran parlaklığı otomatik olarak azaltılıyor.

iPhone Tıbbi Kimlik özelliğini Sağlık uygulaması aracılığıyla kullanabilirsiniz. Tıbbi Kimlik özelliği, telefonun ekran kilidini açmaya gerek kalmadan acil durum bilgilerinizin görüntülenebilmesini sağlıyor.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu