IOS

App Store Para İadesi Nasıl Alınır?

App Store iadesi nereden ve nasıl alınır? App Store iadesi ne zaman gelir?

0
(0)

App Store para iadesi almak, bir kaç tıkla yapılabilecek oldukça kolay bir işlemdir. Bu yazımıza App Store para iadesi nasıl alınır, App Store para iadesi nasıl yapılır detaylı olarak anlatıyoruz.

App Store üzerinden satın alınan uygulama yada oyunlar 2 ay içerisinde iade edilebiliyor.  App Store’dan ücretini ödeyerek satın almış olduğunuz bir oyunu yada uygulamayı şartsız olarak Apple’a iade ederek parasını geri alabilirsiniz.

App Store para iadesi nasıl alınır?

  1. Reportaproblem.apple.com adresine gidelim.
  2. Apple Kimliğiniz ve parolanızla giriş yapın.
  3. Para iadesi talep etmek istediğiniz öğenin yanında “Bildir” veya “Sorun Bildir” düğmesine tıklayalım.
  4. Sayfadaki yönergeleri izleyerek para iadesi talep etme nedeninizi seçin ve talebinizi gönderin.

Şimdi adım adım App Store para iadesi işlemlerini yapalım.

Adım 1# Öncelikle buraya tıklayarak Apple hesabımıza giriş yapalım ve iade talebinde bulunacağınız ürünü listeden seçelim ve Bildir veya Sorun bildir butonuna tıklayalım.

App Store Para İadesi Nasıl Alınır?

Adım 2# Sorun bildire tıkladığımız zaman karşınıza çıkan “Sorun Seç” bölümünden sorunumuza uygun olan seçeneği işaretleyelim.

App Store Para İadesi Nasıl Alınır?

Adım 3# Gerekli yeri seçtikten sonra Bu sorunu açıklayın bölümüne İngilizce olarak I didn’t want to buy this application. I want refund. yani Aslında bu uygulamayı satın almak istememiştim. İade etmek istiyorum. gibi kısa bir yazı yazmanız yeterli olacaktır.

Apple genelde şartsız olarak açıklamanızı dikkate alıyor.

App Store para iadesi talebinde bulunduktan sonraki 48 saat içinde bir güncelleme alırsınız. reportaproblem.apple.com sayfasına giriş yaparak para iadesi talebinizin durumunu kontrol edebilirsiniz.

Apple para iadesini, sipariş verirken kullandığınız ödeme yöntemine göre alacaksınız. Yani uygulama için ücreti kredi kartı ile ödediyseniz  uygulamanın iade ücreti kredi kartınıza 5-7 gün yada en geç 10 gün içerisinde iade edilir.

Eğer Turkcell, Türk Telekom, Vodafone gibi mobil hat ile satın almışsanız, para iadesi 60 güne kadar gelmektedir.

Bu arada bekleyen bir ödeme için para iadesi talep edemezsiniz. Ödeme onaylandıktan sonra para iadesi talep etmeyi tekrar deneyin.

Para iade talebinde bulunmadan önce satın almış olduğunuz oyun veya uygulamaları telefonunuzdan veya tabletinizden silmenize gerek yoktur. 48 saat sonra olumlu sonuç alırsanız, oyun ve uygulamayı kullanmaya devam edebilirsiniz. Ancak güncelleme geldikten sonra oyun/uygulama çalışmayacaktır.

Satın alınan uygulamayı iptal etmek ve app store para iadesi alma seçeneği sayesinde ödenen parayı geri almak için 0216 282 15 11 numaralı telefondan App Store müşteri hizmetleriyle de görüşebilirsiniz.

App Store para iadesi hakkında sıkça sorulan sorular

Apple para iadesi nereden alınır?

Apple para iadesi talebinde bulunmak için, Reportaproblem.apple.com adresine gidip Apple kullanıcı ismi ile giriş yapabilirsiniz.

App Store para iadesi ne zaman yapılır?

App Store para iadesinda uygulama için ödediğiniz ücreti kredi kartınıza 5-7 gün yada en geç 10 gün içerisinde iade edilir.

Apple para iadesi durumuna nereden bakılır?

Para iadesi talebinde bulunduktan sonraki 48 saat içinde bir güncelleme alırsınız. reportaproblem.apple.com sayfasına giriş yaparak para iadesi talebinizin durumunu kontrol edebilirsiniz.

App Store iade talebinden sona oyun ve uygulama kullanılabilir mi?

Para iade talebinde bulunmadan önce satın almış olduğunuz oyun veya uygulamaları telefonunuzdan veya tabletinizden silmenize gerek yoktur. 48 saat sonra olumlu sonuç alırsanız, oyun ve uygulamayı kullanmaya devam edebilirsiniz. Ancak güncelleme geldikten sonra oyun/uygulama çalışmayacaktır.

Son güncelleme: 8 Haziran 2021

Bu yazıya kaç yıldız verirsin?

Lütfen değerlendir!

Yazının puanı: 0 / 5. Toplam oylayan: 0

Bu yazıya şimdiye kadar puan veren olmamış. İlk sen puanlamak ister misin?

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

ZoomTekno'dan ayrılıyorsunuz!

Bekleyin...
adresine 10 saniye içinde yönlendirileceksiniz...

Devam etmek için yukarıdaki linke tıklayın yadabağlantıyı iptal edin.