AirPods Telefona Bağlanmıyorsa Ne Yapmalı?

AirPod’ların telefona bağlanmaması sorununu bir kaç basit yöntemle çözebilirsiniz.

AirPods telefona bağlanmıyor sorununu çözmek için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz. Bu işlemlerden sonra AirPods bağlantı sorunu çözülecektir.

AirPods Bluetooth kulaklıklar, herhangi bir Apple cihaza kolaylıkla bağlanacak şekilde yapılandırılmışlardır. Ancak çok seyrek olsa da AirPods telefona bağlanmıyor sorunu ile karşılaşılabiliyor.

AirPod’ların telefona bağlanmaması sorununu bir kaç basit yöntemle çözebilirsiniz.

AirPods telefona bağlanmıyorsa ne yapmalı?

  • AirPods’u şarj edin.
  • IOS yazımılını güncelleyin.
  • Bluetooth’u kapatıp açın.
  • iPhone’u yeniden başlatın.
  • AirPods’u yeniden eşleştirin.
  • Hala bağlanamıyorsanız AirPods’unuzu sıfırlayın.
  • Apple müşteri hizmetleri ile görüşün

AirPods’u şarj edin

AirPod’larınız bağlanmadığında deneyebileceğiniz en basit yöntem ki AirPod’u da şarj kutusuna yerleştirerek şarj olmasını sağlamaktır. AirPod’larınızı şarj kutusuna geri koyun ve şarj cihazı ile kasanın üzerindeki ışık yeşil olana kadar şarj edin.

IOS yazılımını güncelleyin

AirPods bağlantı sorunlarında deneyeceğini ikinci kolay yol IOS yazımınızı güncellemek olmalıdır. En güncel yazılımla, cihazınızla ilgili herhangi bir sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme‘ye giderek iOS’in son sürümünün  yüklü olduğundan emin olun.

Bluetooth’u kapatıp açın

Bluetooth bağlantınızı açıp kapatarak da Airpods bağlanma sorununu çözebilmeniz mümkün. iPhone’unuzda Kontrol Merkezine gidin ve Bluetooth sembolüne bir kere basarak kapatın ve tekrar açın.

AirPods Telefona Bağlanmıyorsa Ne Yapmalı?

iPhone’u yeniden başlatın

iPhone’u kapatıp tekrar açarak Airpods bağlantı sorununu çözebilirsiniz.

AirPods’u yeniden eşleştirin.

Kapağı kapatın, 15 saniye bekleyin ve kapağı açın. Şarj kutusunun üzerindeki ayar düğmesini 10 saniye kadar basılı tutun. Durum ışığının beyaz renkte yanıp sönerek AirPods’un bağlanmaya hazır olduğunu belirtmesi gerekir.

AirPods Telefona Bağlanmıyorsa Ne Yapmalı?

Hala bağlanamıyorsanız AirPods’unuzu sıfırlayın.

AirPods telefona bağlanmıyor sorunu halen devam ediyorsa düzeltmek için AirPods’unuzu sıfırlamanız gerekebilir. AirPods’u fabrika ayarlarına sıfırlama, AirPods’un tüm ayarlarını siler ve kulaklıkları ilk kullandığınız zamankiyle aynı duruma getirir.

Apple müşteri hizmetleri ile görüşün

Bütün bu yapılanlardan sonra bağlantı sorunu halen devam ediyorsa Apple müşteri hizmetleri ile görüşmeniz gerekir.

Pazartesi-Cuma günleri 09:00-20:00 saatleri arasında sabit telefonunuzdan 00800 448 829 873 numaralı telefonu (ücretsiz) ya da 0 (216) 282 15 11 numaralı telefonu arayarak Apple Store Müşteri Hizmetleri‘ne ulaşabilir yada https://www.apple.com/tr/retail/geniusbar/ adresinde Apple randevusu oluşturabilirsiniz.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu