Kulaklık

AirPods’da Müzik Nasıl Değiştirilir? (3 Adımda AirPods Şarkı Değiştirme)

Airpods'da, sol kulaklığa iki defa dokunduğunuzda önceki şarkıya, sağ kulaklığa iki defa dokunduğunuzda ise sonraki şarkıya atlayabilirsiniz.

AirPods’da müzik nasıl değiştirilir yazımızda kulaklıklara dokunarak AirPods şarkı değiştirme, AirPods şarkı atlatma işleminin nasıl yapılacağını anlatıyoruz.

Airpods’da, sol kulaklığa iki defa dokunduğunuzda önceki şarkıya, sağ kulaklığa iki defa dokunduğunuzda ise sonraki şarkıya atlayabilirsiniz.

AirPods şarkı değiştirme işlemini kulaklıklara dokunarak yapabilmek için öncelikle Ayarlar menüsünden Airpods’a Çift dokunma seçeneklerini tanımlamanız gerekiyor.

AirPods şarkı değiştirme (AirPods’da şarkı atlatma)

Airdpods’ta çift dokunarak müzik değiştirebilmek için;

Adım 1# Airpods’u iPhone’umuza bağlayalım ve iPhone’da Ayarlar > Bluetooth menüsüne girelim.

Adım 2# Burada AirPods’un yanındaki “i” yani bilgi simgesine dokunalım. Sol ve Sağ seçeneklerini göreceksiniz.

AirPods'da Müzik Nasıl Değiştirilir? (3 Adımda AirPods Şarkı Değiştirme)

Adım 3# Bu kısımdan Sol ve Sağ kulaklıklar için şarkı atlatma özelliğini aktifleştirebilirsiniz.

Örneğin: Sol AirPods’unuz için Önceki Parça işlemini yerine getirmesini istiyorsanız üzerine tıklayın ve açılan pencerede Önceki Parça seçeneğini seçin.

AirPods'da Müzik Nasıl Değiştirilir? (3 Adımda AirPods Şarkı Değiştirme)

Sağ AirPods’unuz için de aynı işlemi Sonraki Parça olarak yapabilirsiniz.

İşlemleri bitirerek kaydedip çıktıktan sonra Sol yada Sağ AirPods’unuza iki defa dokunduğunuzda şarkı değiştirmeyi yapabilirsiniz.

airpods sarki degistirme 2

Bu işlem sayesinde örneğin koşu yaparken ya da önemli bir şey ile uğraşırken müziği değiştirmek isterseniz AirPods’larınıza iki kez dokunmanız yeterli olacaktır.

Piyasada sahte Airpods bolluğu var. Bir çok yerde alınan Airpods’un orjinal olmadığı söyleniyor. Peki sahte, replika yada çakma Airpods nasıl anlaşılır?

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu