iPhone Telefon Şarj Edilirken Şarjı Düşüyor Sorunu Nasıl Çözülür?

 iPhone Telefon Şarj Edilirken Şarjı Düşüyor Sorunu Nasıl Çözülür?

iPhone telefon şarj edilirken şarjı düşüyor sorunu yaşayanlar için telefon şarjda iken şarjı neden düşer, telefon şarj sorunu nasıl çözülür bu yazımızda ele alacağız.

Telefon şarjda iken şarjı neden düşer?

Telefon şarj edilirken şarjı düşüyor, iPhone şarj oluyor gösteriyor ama olmuyor, Telefon şarjda iken şarj yüzdesi azalıyor ise bu donanımsal bir probleme işaret etmektedir.

Ancak bunun için öncelikle aşağıdaki bir kaç yöntemi deneyin.

iPhone şarj sorunu nasıl çözülür?

Telefonunuzu kapatın ve cihaz normal olarak şarj olmaya başlıyorsa sorun eskiyen bataryada demektir. Ancak hala şarjı azalıyorsa o halde sorun şarj cihazında olabilir. Farklı şarj cihazını deneyin.

Şarj için kullanılan aşırı uzun kablolar telefonunuza verilen gücü azaltır. Bu nedenle genellikle kısa kablolar önerilir. Daha uzun kablolarda elektrik akımı yol boyunca zayıflar ve telefona az güç gider.

Ayrıca eğer şarj kablosu hasar almışsa iPhone’a yetersiz akım verecek ve iPhone’un şarjı şarj olurken dahi azalacaktır.

Şarj kablosu giriş yuvası kir, toz ve benzeri şeylerden dolayı tıkanabilmektedir. Bunun sonucunda da şarj aleti kablosunun ucu ile şarj soketi dişlileri birbirine temas etmediğinden cihaz şarj almadığı için telefonun şarj yüzdesi düşer ve şarj olmama durumu yaşanabilir.

Son olarak kablonun USB Micro-B ve USB Type-C konektörlerindeki kontak kısmında hasar varsa telefona yetersiz elektrik verir. Şarj cihazı almadan önce yeni bir şarj kablosu deneyin.

iPhone şarj entegrelerinin ömrü sınırlıdır ve bu ömür 10.000 tak / çıkar olarak açıklanır ancak gerçek kullanımda aslında bu ömür çok daha kısadır.

Her bataryanın bir kullanım ömrü vardır. Bu kullanım ömrü sona ermeye başladıkça, şarj yüzdesinde dengesiz azalmalar yaşanabilir. Bununla birlikte maalesef cihazın aşırı ısınmasına rağmen kullanılması ya da orjinal olmayan şarj aletleri bataryanın şişmesine sebebiyet verebilmektedir.

] }
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın