IOS

iPhone Pil Yüzdesi Gösterme Nasıl Yapılır?

Kullanılan iPhone modeline göre pil yüzdesi açma değişiklik göstermektedir.

iPhone ayarlar ekranında iPhone pil yüzdesi gösterme ekranını açarak cihazınızın üst kısmında yani durum çubuğunda pil yüzdesinin gösterilmesini sağlayarak % kaç pil ömrünün kaldığını görebilirsiniz.

Kullanılan iPhone modeline göre pil yüzdesi açma değişiklik göstermektedir. iPhone Ayarlar uygulamasında, pil yüzdesini ekranda kalıcı olarak görüntülemenizi sağlayan kolay bir seçenek vardı, ancak bu seçenek iPhone X modeli ile birlikte kaldırıldı.

iPhone X, iPhone 11, iPhone 12 pil yüzdesi gösterme

iPhone X, iPhone XR, iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone 11, iPhone 11 Pro, iPhone 11 Pro Max, iPhone 12 Mini, iPhone 12, iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max kullanıcıları bu yöntemi uygulayarak iPhone pil yüzdesini kolaylıkla görüntüleyebilirler.

  • Kontrol Merkezi sekmesini açmak için ekranı sağ üst köşeden aşağı kaydırın.
  • Sağ üst köşede Pil Yüzdesi bilgisi görülecektir.

iphone pil yuzdesi gosterme 1

iOS 14 ve yeni widget’larla birlikte iPhone’un pil yüzdesini ana ekrana veya bir uygulama sayfasına kalıcı olarak yerleştirmek de mümkün.

iPhone 5, 6, 7, 8, SE Pil Yüzdesi Gösterme

iPhone X öncesi modellerden birini kullanıyorsanız ve pil yüzdesini etkinleştirmek istiyorsanız, yukarıdaki yöntemden değişik bir adım atabilirsiniz.

iPhone SE (2020), iPhone 8 Plus, iPhone 8, iPhone 7 Plus, iPhone 7, iPhone SE, iPhone 6s Plus, iPhone 6s, iPhone 6 Plus, iPhone 6, iPhone 5s, iPhone 5c, iPhone 5 ve önceki modelleri kullananlar ise aşağıdaki yöntemi uygulayarak güncel pil yüzdelerini rahatlıkla görüntüleyebilirler.

  • AyarlarPil sekmesine dokunun.
  • Pil Yüzdesini Etkinleştir kutucuğunu aktif hale getirin.

iphone pil yuzdesi gosterme 2

Bu işlemden sonra, pil yüzdesi sürekli görünür olacak ve ek bir menü açmanız gerekmez.

iPhone batarya ömrü dolduğu zaman iPhone’u daha performanslı kullanabilmek için iPhone pil değişimi yapmak şarttır. iPhone pil sağlığı servisi ile iPhone pil değişimine gerek olup olmadığını buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu