Spotify Şarkı Gizleme Nasıl Yapılır?

Spotify şarkı gizleme özelliği sayesinde, çalma listesinde bulunan dinlemek istemediğiniz veya sevmediğiniz şarkıları atlatmanız mümkün.

Spotify şarkı gizleme özelliği sayesinde, çalma listesinde bulunan dinlemek istemediğiniz veya sevmediğiniz şarkıları atlatmanız mümkün.

Spotify’da hemen her sanatçı için çok sayıda çalma listeleri bulunuyor. Bu listelerin amacı bir sanatçı ya da grubun en sevilen şarkılarının bir araya toplamak oluyor.

Spotify şarkı gizleme

Çalma listeleri arasında Spotfiy’ın kendi listeleri olduğu gibi kullanıcıların kendi oluşturdukları da yer alıyor. Ancak oluşturulan listelerde kullanıcıların beğenmediği şarkılar olabiliyor.

Bunun için gelen özellik, çalma listelerinde istenen şarkının gizlenmesine olanak sağlıyor.

  • Spotify şarkı gizleme özelliği, kullanmak için çalma listesindeki şarkının üzerinde gelip, ‘Şarkıyı Gizle’ seçeneğine tıklamanız yeterli.

spotify sarki gizleme1

Bu adımı uyguladıktan sonra ilgili oynatma listesinde bu şarkıyı gizlemiş olacaksınız. Artık, bu şarkılar olmadan çalma listesini oynatmaya başlayabilirsiniz.

Spotify gizlenen şarkı tekrar nasıl açılır?

Gizlemiş olduğunuz şarkıyı aynı şekilde tekrar aktif hale getirebilirsiniz.

İndirdiğiniz şarkıları silmeden Spotify önbellek silme işlemini yapabilirsiniz. Spotify’da geçmiş nasıl silinir bakalım.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu