Oyun

En İyi Simülasyon Oyunları

Evinizde veya iş yerinizde en iyi simülasyon oyunlarını oynayarak oldukça keyifli zaman geçirebilirsiniz.

0
(0)

Evinize yada işyerinizde gerçeklik adında ve keyifle oynayabileceğiniz en iyi simülasyon oyunlarını bir araya getirdik.

Simülasyon Oyunları, gerçek dünya deneyimi sağlayan bir tür oyun türüdür. Simulasyon oyunları, gerçek hayatta gerçekten yapılan bazı işlerin bilgisayar ortamına aktarılıp oyun haline getirilmesi şeklindeki oyunlardır.

Bu oyunların amacı, bir durumun kontrolünü ele alarak tıpkı gerçek hayattaymış gibi kararlar vermek ve buna göre ilerlemektir. Dolayısı ile bu oyunlarda fantastik öğeler barınmadığı gibi, gerçek hayata aykırı karakterler de pek fazla görülmez.

Evinizde veya iş yerinizde en iyi simülasyon oyunlarını oynayarak oldukça keyifli zaman geçirebilirsiniz.

En İyi Simülasyon Oyunları

Tır Simülasyonu – Euro Truck Simulator 2

en iyi simulasyon oyunlari 1

Simulasyon oyunları arasında yer verdiğimiz Euro Truck Simulator 2, modları ile dikkat çeken kamyon simülasyonu, simülatörü oyunu. Popüler kamyon oyununu ister tek başınıza ister online oynayabiliyorsunuz. ETS 2, merakla beklenen tır simülasyonu oyunu Euro Truck Simulator‘ın devam oyunudur. Euro Truck Simulator 2 ile birlikte daha gelişmiş grafikler ve daha geniş bir yol haritası bizleri bekliyor. Avrupa’nın karayollarında tırlarımızla seyahat edebileceğiz.

Çiftlik Simülasyonu – Farming Simulator

en iyi simulasyon oyunlari 3

Farming Simulator oyunculara kendi çiftliklerini kurma ve çiftçiliği gerçekçi bir şekilde tecrübe etme imkanı veren bir çiftlik simülasyonu.

Farming Simulator 2011 oynayarak bir çiftliği idare etmenin ne kadar zor bir olduğunu görebilmekteyiz. Oyunda temel olarak kırsal alanda kendi çiftliğini yeni kuran bir çiftçinin yerine geçiyoruz. Yeni kurulan bir çiftliği düzene oturtmak için ise oldukça özverili bir şekilde çalışmamız gerekiyor. Şafakla birlikte uyanarak hava karardıktan sonra bile çalışmaya devam ediyoruz, ekinlerimizi ekiyoruz ve hayvanlarımızla ilgileniyoruz.

Avlanma Simülasyonu – Fishing: North Atlantic

en iyi simulasyon oyunlari 4

Daha önce belgesellerde izlemiş olabilirsiniz. Kuzey Atlantik okyanusunda balık ya da yengeç avları olur ve bu avlar belgesel ya da dizi şeklinde yayınlanır. Bu tarz belgeselleri ya da dizileri izlediyseniz ve bundan keyif aldıysanız Fishing: North Atlantic size göre oyunun hala gelişmeye ihtiyacı var ama oyun o içinizdeki açık sularda avlanma arzunuzu biraz da olsa bastırabilir.

Tren Simülasyonu – Train Simulator 2021

en iyi simulasyon oyunlari 5

Herhalde piyasadaki en eski simülasyon oyunlarından bir tanesidir tren simülasyonları. İçinizde trenlere karşı bir ilgi varsa Train Simulator 2021 tam size göre. Bazı insanlar uçaklara, arabalara, tanklara veya başka bir araca ilgi duyabilir ve bu insanlar arasında trenlere ilgi duyanlarda yer almaktadır. Belirtmekte fayda var Train Simulator 2021’in çok fazla DLC’si bulunuyor. Oyunun 600 DLC’si var. Dilediğiniz almak size kalmış ama bu kadar fazla DLC’ye sahip olması biraz garip. DLC’ler içerisinde ray hatları bulunurken bazıları da oyuna tren ekleyebiliyor. Hatta bazı DLC’ler oyundan pahalı durumda.

Araba Simülasyonu –  Assetto Corsa

en iyi simulasyon oyunlari 6

Simulasyon oyunları arasında yer verdiğimiz Assetto Corsa eğer gerçekçi bir yarış tecrübesinin içinde kaybolmak isterseniz tavsiye edebileceğimiz bir yarış oyunu.

Basit bir yarış oyunu olmaktan ziyade, simülasyon oyunu tadında bir oyun olan Assetto Corsa’da fizik hesaplamalarına büyük önem veriliyor. Aerodinamik hesaplamalar, yol direnci, yol tutuşu üzerinde özenle durularak tam anlamıyla bir simülasyon yaratılıyor. Bu nedenle bu oyunun basit bir yarış oyunu olmaktan ziyade size zorlu bir yarış ve araç kullanma mücadelesi sunacak bir oyun olduğunu belirtmekte fayda var.

Açık Dünya Simülasyonu – BeamNG.drive

en iyi simulasyon oyunlari 7

BeamNG.drive eğer gerçekçi bir araç sürüş tecrübesi yaşamak isterseniz tavsiye edebileceğimiz açık dünya yapısına sahip bir simülasyon oyunu.

BeamNG.drive, olukça geniş kapsamlı bir oyun. BeamNG.drive’da sadece araç kullanıp yarışmak yerine, bir ralli oyununda olduğu gibi arazide yüksek hızla araç kullanabiliyor, arabaları çarpıştırarak neler olacağını görebiliyor, polis kovalamacaları yapabiliyor, kullanacağınız araçları modifiye edebiliyorsunuz.

Araba Tamir Simülasyonu – Car Mechanic Simulator 2018

Bilgisayarlarınız üzerinde oynayabileceğimiz bu araba tamir etme oyunu bize kendi araba servisi imparatorluğımuzu kurup büyütme imkanı veriyor. Yüksek gerçekçilik temel alınarak geliştirilmiş Car Mechanic Simulator 2018’nin grafikleri de fotoğraf kalitesinde; fakat oyunu benzerlerinden farklı kılan özellik detay seviyesi. Car Mechanic Simulator 2018 içinde binlerce araba parçası bulunuyor ve bu parçaların her biri en ince detayına kadar modelleniyor.

Yarış Simülasyonu –  Project Cars 2

Project Cars 2 eğer gerçekçi ve güzel görünen bir yarış oyunu oynamak isterseniz kaçırmamanız gereken bir yapım.

Hatırlanacağı üzere ilk Project Cars sunduğu kaliteyle oyuncuların beğenisini kazanmıştı. Project Cars 2 daha da gelişmiş bir şekilde karşımıza çıkıyor. Oyunda dünyanın dört bir yanında birbirinden güzel arabalarla yarışabilmekteyiz. Project Cars 2, toplamda 180’den fazla lisanlı arabaya yer vermekte. Ferrari, Lamborghini ve Porsche gibi ünlü markaların hız canavarları oyunda kullanılabiliyor.

Hırsızlık Simülasyonu-Thief Simulator

Thief Simulator, gerçek bir hırsız olabileceğiniz simülasyon oyunudur. Hırsızlık konusunda size yardımcı olacak bilgileri toplayın. Çalıntı malları yüksek fiyata başkalarına satabilirsiniz. Zaman en büyük düşmanınız. Polislerin dikkatini çekmeden meslekte yükselmeye çalışın.

Restoran Simülasyonu – Cooking Simulator

Yemek yapmaya hazır mısın? Doğra, yıka, suyunu sık, tavaya koy, rendele veya şişe geçir. Bu oyunda öğrenmen gereken çok şey var. Belki de iyi bir usta olursun bu oyun sayesinde. Ustalaşmak için oyunu çok dikkatli şekilde oynayarak tüm bölümlere adapte olman gerekiyor. Senden, iyi bir aşçı olacağına inanıyorum.

Uçak Simülasyonu – Microsoft Flight Simulator

Her yeni versiyonu ile başarısını kanıtlayan Microsoft Flight Simulator, en son sürümü olan Microsoft Flight Simulator X ile de büyük beğeni toplamayı başardı. Gerçekçi grafikler ve uçuş mantığı içeren oyunda, tıpkı gerçek bir pilot gibi uçuş deneyimi yaşayabilirsiniz. Oyunda serbest uçuş olanağı sayesinde istediğiniz havaalanından istediğiniz bölgeye uçuşlar yapabileceğiniz gibi online olarak, gruplar halinde de uçuş keyfi yaşanamıza imkan tanınmaktadır.

Rol Yapma Simülasyonu – DayZ

DayZ oyunculara bir zombi kıyameti sonrasında yaşanacakları gerçekçi bir şekilde bireysel olarak tecrübe etme imkanı veren ve adeta bir hayatta kalma simülasyonu olarak nitelendirilebilecek bir yapıya sahip olan MMO türünde bir rol yapma oyunu.

İnternet Kafe Simülasyonu – Internet Cafe Simulator

Internet Cafe Simulator yeni bir internet kafe simülasyon oyunudur. Oyunda kapsamlı bir işyeri kurabilir ve yönetebilirsiniz. Şehirde etkileşime girebileceğiniz birçok etkinlik ve insan var. Evinizin ve dükkanınızın kirasını ödemek zorundasınız.

Tır ve Nakliyat Simülasyonu – American Truck Simulator

American Truck Simulator, Euro Truck Simulator ve Bus Driver gibi başarılı simülasyon oyunu serilerinin arkasında imzası olan SCS Software’in yeni nesil teknolojilerden faydalanarak geliştirdiği bir tır simülatörü olarak tanımlanabilir.

Oyun oynarken telefonda FPS göstermek isteyenler yazımızda yer verdiğimiz adımlar kullanarak oyun içindeyken FPS değerlerine bakabilirler.

Son güncelleme: 14 Mayıs 2021

Bu yazıya kaç yıldız verirsin?

Lütfen değerlendir!

Yazının puanı: 0 / 5. Toplam oylayan: 0

Bu yazıya şimdiye kadar puan veren olmamış. İlk sen puanlamak ister misin?

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

ZoomTekno'dan ayrılıyorsunuz!

Bekleyin...
adresine 10 saniye içinde yönlendirileceksiniz...

Devam etmek için yukarıdaki linke tıklayın yadabağlantıyı iptal edin.