Sosyal Medya

Couchsurfing Nedir?

Couchsurfing nedir, ne işe yarar, Couchsurfing  nasıl kullanılır ve Couchsurfing hesabı nasıl silinir?

Dünyanın en popüler misafir ağırlama ve misafir etme platformu Couchsurfing nedir, ne işe yarar, Couchsurfing  nasıl kullanılır ve Couchsurfing hesabı nasıl silinir bu yazımızın konusunu oluşturuyor.

Couchsurfing nedir ?

CouchSurfing (CS), internet üzerinde faaliyet gösteren uluslararası bir misafirperverlik ve evde konaklama servisidir. CouchSurfing (CS), Türkçe Kanepe Sörfü demektir.

couchsurfing nedir 1

Couchsurfing ne işe yarar?

Couchsurfing, insanların birbirine yardım etmesi konsepti üzerine kurulmuş bir konukseverlik ağıdır. Bu ağ vasıtasıyla sizi gittiğiniz yerde ağırlayacak, konaklatacak istekli insanlara ulaşmanız mümkün.

Uygulama kullanıcılar’ı ile iletişime geçerek couchsurver’ların evinde konaklayabilir, yaşadığınız yere gelen diğer kullanıcıları’ı misafir edebilirsiniz.

Couchsurfing nasıl kullanılır?

Öncelikle Couchsurfing web sitesine ücretsiz olarak üye olunabiliyor. Siteye üye olmak için yapmanız gereken http://www.couchsurfing.com/ adresine giriş yapmak ve profilinizi oluşturmak.

Bu sistemin kendine has tanımları bulunuyor;

Web adresini kullanarak profil oluşturan couchsurfing üyeleri “couchsurfers“, “surfers” veya “CSers” olarak adlandırılır.

Üyeler seyahatleri sırasında birbirlerine konaklama ya da rehberlik konularında destek olmaktadırlar. Üyeleri misafir edenlere “host” denir.

Host olmak bulunduğunuz yerle ilgili adeta bir rehber konumunda görev yaparak misafirleri bilgilendirmenizi ve kaynaşmanızı sağlar.

Couchsurfing hesabı nasıl silinir?

Couchsurfing hesap silme yapamazsınız ama Couchsurfing hesabını devre dışı bırakabilirsiniz.

1# Couchsurfing kullanıcı adı ve şifrenizle oturum açın ve https://www.couchsurfing.com/preferences/account  linkine tıklayın

2#Hesap ayarlarının hemen altında bulunan “Deactivate Your Account” seçeneğine tıklayın.

Couchsurfing Hesabını Silme

3#Çıkan uyarıda Deactive butonuna basın.

Hesabınızı devre dışı bırakmak profilinizi tamamen gizler ve artık Couchsurfing’den e-posta almazsınız. Geri dönmek isterseniz hesabınızı daha sonra istediğiniz zaman yeniden etkinleştirebilirsiniz.

Couchsurfing nedir yazımızda son olarak Couchsurfing  hakkında çok sorulan soruları cevaplayalım.

Couchsurfing hakkında sık sorulan sorular

Couchsurfing Türkçe anlamı nedir?

CouchSurfing (CS), Türkçe Kanepe Sörfü demektir.

Couchsurfing ne zaman kuruldu?

Casey Fenton, Daniel Hoffer, Leonardo Bassani da Silveira ve Sebastien Le Tuan tarafından 2004 yılında San Francisco’da kurulmuştur. 2011’de Better World Through Travel şirketine satılmıştır.

Couchsurfing ücretli mi?

Hayır. Couchsurfing’e üye olmak ve Couchsurfing hizmetleri ücretsizdir.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu