Netflix Şifre Değiştirme Nasıl Yapılır?

 Netflix Şifre Değiştirme Nasıl Yapılır?

Yazımızdaki Netflix şifre değiştirme adımlarını uygulayarak Netflix parolasını değiştirebilir ve unutulan Netflix şifresini sıfırlayarak yeni şifre alabilirsiniz.

Netflix şifre değiştirme ve Netflix parola sıfırlama işlemi sadece web tarayıcı üzerinden yapılmaktadır.

Netflix şifre değiştirme

Eğer mevcut Netflix parolanızı biliyorsanız;

Bilgisayarınızdan Netflix.com‘a girerek Çocuk profili olmayan herhangi bir profilde oturum açıp ekranın sağ üst köşesinde bulunan Profil simgesine tıklayarak açılan pencereden Hesap bölümünden parolanızı değiştirebilirsiniz.

netflix sifre degistirme 1

Netflix şifremi unuttum? Şifremi nasıl değiştirebilirim?

Netflix parolanızı bilmiyorsanız, Netflix şifresini unuttuysanız aşağıdaki işlemleri yaparak unutulan Netflix şifrenizi değiştirebilirsiniz.

  • Bilgisayarınızdan Netflix.com‘a girerek sağ üst köşesinde bulunan Profil simgesine tıklayıp açılan pencereden Hesap bölümüne giriş yapın.
  • Üyelik ve Ödemeler kısmında Parolayı Değiştir butonuna tıklayın.

netflix sifre degistirme 2

  • Parolayı Değiştir sayfasının sağ üstünde bulunan Parolamı Unuttum butonuna tıklayın.

netflix sifre degistirme 3

  • Açılan sayfada size parolanızı E-posta, SMS veya Sesli Arama yöntemlerinden birisiyle sıfırlayabileceğiniz gösteriliyor. İstediğiniz yöntemi seçerek işleme devam edin.  

netflix sifre degistirme 4

  • E-posta Gönderin butonuna tıkladığınızda e-postanın gönderildiğini ifade eden bir mesajla karşılaşacaksınız.

netflix sifre degistirme 5

  • Şimdi e-posta gelen kutunuzu kontrol edin.  Netflix tarafından gönderilen ve e-postada bulunan kırmızı renkli Parolayı Sıfırla butonuna tıklayın.

(E-postadaki bağlantının geçerliliği 24 saat sonra sona ereceği için bağlantıyı mümkün olduğunca kısa sürede kullanın. )

netflix sifre degistirme 6

  • Açılan bağlantıda belirleyeceğiniz yeni şifrenizi iki kere girmeniz istenecek. Eğer ki hesabınızın açık olduğu cihazlardan çıkış yapılmasını ve hesabınıza yeni bir başlangıç yaptırmayı istiyorsanız Tüm cihazlarda yeni parola ile yeniden oturum açmayı gerekli kıl seçeneğini işaretleyebilir ve yeni şifrenizle hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

netflix sifre degistirme 7

Netflix şifre değiştirme işlemi bu kadar basit!

Netflix şifre değiştirince hesaplardan çıkar mı?

Evet. Netflix şifre değiştirme işleminden sonra otomatik olarak tüm cihazlardan çıkış yapılır. Yeni şifrenizi girmeniz ve oturumu yeniden başlatmanız istenir.  

Son güncelleme: 13 Şubat 2021

] }
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın